Vládnu obavy o osud niektorých relácií. Predovšetkým pre vládnu garnitúru „problémového“ diskusného programu Večera s Havranom.

Únava materiálu?

Rezník v rozhovore pre PLUS 7 DNÍ priznal, že si už jej autora, Michala Havrana pozval na pohovor. „K nemu je veľa výhrad, treba si však v prvom rade uvedomiť, že toto nie je typ programu, ktorý má uspokojiť všetkých. Rozumiem aj tomu, aký je to fyzický a intelektuálny výkon,“ tvrdí Rezník.

Havran pripravuje svoju reláciu už vyše dva roky. A hoci Rezník uznáva, že to je výkon, dodáva, že v poslednom čase to vyzerá, akoby nastala akási „prirodzená únava materiálu“.

Vraj potrebuje spolupracovníkov

Prekáža mu vraj najmä to, že Havran nepozýva hostí s rozdielnym svetonázorom, ako to robil kedysi. „V poslednom čase mám pocit, že si zavolá pár kamarátov, ktorí majú na vec rovnaký názor,“ vraví Rezník.

Havran to podľa neho zrejme sám už nezvláda, chce mu preto ponúknuť - vnútiť? - tím spolupracovníkov. Tí by mali „nájsť aj iných reprezentantov iných demokratických hodnôt, aby dostali priestor v rovnako zaujímavom formáte“.

Viac o plánoch nového riaditeľa RTVS sa dočítate v rozhovore v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Koniec Havrana? „Mám pocit, že do relácie volá iba kamarátov s rovnakým názorom,“ tvrdí nový šéf RTVS