Všetko to spustili fotografie Borisa Kollára s Jurajom Ondrejčákom alias Piťom zo spoločnej dovolenky na Kube. Poslanec Kollár po zverejnení mnohých záberov, z ktorých je zrejmé, že dovolenku strávil v spoločnosti Piťa a jeho priateľov, totiž tvrdil, že to tak nebolo.

V roku 2006, kedy fotografie vznikli, údajne netušil, že Juraj Ondrejčák je osoba označovaná za mafiána. Na Kube sa vraj stretli náhodou. Napriek tomu, že Tomáš Rajecký ale aj Marián Kočner pre média povedali, že Kollár sa s Piťom kamarátil roky a mali aj spoločný biznis, predseda strany Smer rodina to popiera. A nielen to. Vo svojej obhajobe na spomínaných pánov dokonca zaútočil.

Čítajte viac:

Boris, platil rundu aj Piťo? Kollár vraj netušil, že pije s mafiánom

Vydieranie

V rozhovore pre Aktuality.sk vyhlásil, že ho Piťo s Kočnerom vydierali. Týkať sa to malo pozemkov na Donovaloch, kde vlastní Kollár lyžiarske stredisko a vleky. Kočner má na Donovaloch hotel. V roku 2011 sa Kollár rozhodol, že odkúpi pozemky na zjazdovke, keďže v jeho vlastníctve boli pozemky len pod vlekmi.

Poslanec tvrdí, že keď došlo na to, že chcel pozemky kúpiť, zistiť, že ich už vlastní Juraj Ondrejčák. „Keď som chcel na Donovaloch aj naďalej prevádzkovať zjazdovku, musel som si ich prenajať od Piťa,“ povedal Kollár pre Aktuality.sk.

Poslanec a podnikateľ vnímal celú situáciu ako neprimeraný nátlak na svoju osobu. Tvrdí, že Piťo s Kočnerom ho vydierali, celý obchod označil za „výpalníctvo“.

Čítajte viac:

Kočnera záhadne osvietilo! Spomenul si na obchody Kollára s Piťom

Trávili spolu čas

Kočner sa po týchto Kollárových slovách rozhodol prehovoriť a verejnosti povedal svoju verziu. Kollára vraj nikto nevydieral, s Piťom boli dlhoroční kamaráti a mali spolu aj biznis.

Pre PLUS 7 DNÍ Kočner dokonca opísal, ako v minulosti trávili spoločný čas práve na Donovaloch. Tam sa totiž Kočner s Kollárom spoznali. „Keďže som ja mal na Donovaloch hotel a Kollár vleky, snažili sme sa vždy zosúladiť, bolo to dobré pre biznis,“ povedal o spoločných začiatkoch Kočner.

Podnikatelia spoločne otvárali sezónu, na Donovaloch trávili veľa času, chodievali si navzájom na oslavy, stretávali sa v súkromí. Kočnerova manželka sa priatelila s Kollárovou vtedajšou priateľkou a dnes už poslankyňou Petrou Krištúfkovou. Tá u Končerovcov vraj trávila veľa času, Kočner jej dokonca pomáhal riešiť problémy vo vzťahu s Kollárom.

Kočner ukázal esemesku od Kollára, kde sa mu politik ospravedlňoval, že ho zatiahol do kauzy.

Foto: Juraj Roščák

Koniec priateľstva

Poslanec Kollár pritom tvrdí, že ľudí ako Kočner a Piťo obchádzal. Keď by to bolo tak, ako hovorí, prečo by sa na Kube s Piťom fotil? V príbehu Kollára, Piťa a Kočnera nesedí viacero vecí. Isté však je, že ak boli títo traja niekedy kamaráti, dnes to už neplatí.

Pozrite si video:

Marián Kočner pre PLUS 7 DNÍ vyhlásil, že Kollára už dnes za svojho priateľa nepovažuje. „Navyše ľudia ako on nemajú, čo robiť v politike,“ dodal Kočner.