Podozrenia z nedovoleného nakladania s odpadmi aj to, či všetko súhlasí s povoleniami na spracovanie odpadu, mali práve dnes preverovať muži zákona s odborníkmi z Okresného úradu. Michal Kováč, konateľ firmy Vassal EKO, ktorá dvor prevádzkuje, tam neprišiel.

Vážne podozrenia

Práve dnes: Úradníci mali so sebou aj mužov zákona.
Zdroj: Matej Jankovič

Obrovský kopec odpadu, ktorý znepokojoval obyvateľov Podunajských Biskupíc, sa konečne rieši. Po rokoch prehliadania sa kompetentní rozhýbali a pod tlakom médií firmu poriadne obracajú. „Prebiehala kontrola. Je podozrenie na nelegálne nakladanie s odpadom,“ potvrdil nám pracovník okresného úradu pri odchode zo skládky. Na otázku, či našli časti komunálneho dopadu, reagoval bez váhania: „Výrazné.“

Odpad: V zbernom dvore v Podunajských Biskupiciach ho dnes kontrolovali.
Zdroj: Matej Jankovič

Kyslý zápach, čajky, ktoré si chcú na skládke uchmatnúť niečo do zobáka a množstvo hmyzu lietajúceho okolo, to je prvý obraz, keď sa ocitnete pred vstupom do areálu Vassal EKO. Podľa samotnej webstránky Vassal EKO by tam však žiaden zápach nemal byť, keďže sa tam nesmie dovážať klasický komunálny odpad, teda zvyšky všetkého možného, čo ľudia v domácnostiach vyhadzujú.

Kontrolóri: Jeden z úradníkov nám potvrdil, že tam boli kvôli podozreniam z nelegálneho nakladania s odpadom.
Zdroj: Matej Jankovič

Keď sme sa pred pár dňami pýtali Michala Kováča na smrad a komunálny odpad, odpovedal takto: „Nemám predstavu, o čom hovoríte, zmesový komunálny odpad z čiernych nádob sa odváža do spaľovne. Mohli ste však vidieť pretriedený odpad, teda to, čo nachádzame v nádobách s plastom, do ktorých to však nepatrí. Tento odpad by mali hádzať do čiernych nádob, ale keďže to tak nie je, od nás z triediacej linky ide do spaľovne. Pravidelne nás kontroluje inšpekcia, ktorá nezistila žiadne pochybenia.“

V Bentley: Podnikateľovi teraz robí kauza skládky vrásky na čele.
Zdroj: instagram
Anna Amenová: Žena podnikateľa Kováča sa preslávila najmä svojím predstavením na svetovej súťaži krásy.
Zdroj: Emil Vasko

Dve hodiny

Na skládke strávili kontrolóri približne dve hodiny. Podľa našich informácií si firma Vassal EKO na pomoc privolala aj advokáta. Členovia úradu, ktorí prišli odpady preverovať, sa vybrali na samý vrch haldy odpadov. Dámy v opätkoch, páni v elegantných topánkach sa prehŕňali v smradľavých kúskoch poriadne dlho. Naokolo pritom poletovali plastové igelitky.

Branislav Cimerman šéf OLO: Na špeciálnom zasadaní dnes poobede. Stretnutie sa zvolalo expresne rýchlo, Cinerman vysvetľuje podozrivý vzťah OLO s Vassal EKO.
Zdroj: Plus 7 dní
Cimerman: Obhajuje OLO.
Zdroj: Plus 7 dní