Jeho rodinný výlet na Kriváň pozná celé Slovensko. Ex-policajt, elektromontér a aktivista Peter Sihelský si ho celý natočil na kameru a video zavesil na sociálne siete. Na Mikuláša totiž vzal na vysokohorskú túru do Vysokých Tatier svoje tri deti a ich kamarátku.

Nevadilo mu, že náročnú túru začínajú na obed, tatranské vysokohorské chodníky sú v zime zatvorené a v horách silno fúka. Nakoniec sa výletníci otáčali kvôli tme pod vrcholom Kriváňa, na ktorom Sihelský plánoval vystreliť pre Slovákov protestný ohňostroj v najprísnejšom stupni ochrany prírody. Ten odpálil po zostupe, pretože v horskom teréne videl čriedu kamzíkov a vraj ich nechcel vyplašiť.

 Za jeho ťažko pochopiteľné konanie mu hrozí od ochranárov prírody pokuta až do výšky 3-tisíc eur. Hroziaci trest ale Sihelského neodrádza od ďalších smelých plánov. Druhý ohňostroj, ktorý mal so sebou na Kriváni, si aktér streľby pred prezidentským palácom z roku 2013 šetrí na špeciálnu príležitosť.

„Ja veci riešim spontánne, tak som kúpil dva ohňostroje – jeden pre Matoviča a druhý pre občanov. Ohňostroj pre premiéra Igora Matoviča bude 17. decembra 2020. Jeho odpálenie ešte nemám úplne premyslené. Určite ho budem chcieť odpáliť v Bratislave, ale to, kam bude smerovať, kde bude umiestnený a o koľkej vystrelený, je ešte predmetom diskusie s ďalšími ľuďmi,“ avizuje s tajnosťami Peter Sihelský. Nuž teda, Bratislavčania majú dnes o zábavu postarané. Či sa psí kúsok sympatizantovi Kotlebovej ĽSNS naozaj podarí, ukážu najbližšie hodiny.

Matovičove “No comment“

Na aktivistu totižto pred časom upozornil na sociálnej sieti premiér Igor Matovič. Bolo to pred mesiacom krátko pred veľkým protivládnym protestom na výročie Nežnej revolúcie. „S takýmto organizátorom protestu 17.11. tam bude teda naozaj bezpečne. No comment,“ napísal Matovič na adresu Sihelského, ktorý na proteste vystúpil ako rečník a potom ho nakrátko zadržala polícia.

V spomínanom premiérovom príspevku na Facebooku bolo video, na ktorom elektromontér za asistencie partnerky ukazuje rôzne podomácky zostrojené nástražné a bezpečnostné systémy. Tie má vraj zabudované vo svojej domácnosti.

„Ja nie som psychicky narušený, len som odhodlaný na všetko a to mi verte, že na všetko. TNT, dynamit, časovač – z toho vyrobím bombu, nie je problém. Buď bombu s hodinkami, alebo na pohybový senzor, alebo na diaľkové ovládanie primitívneho zvončeka,“ hovorí vo videu Sihelský. Ukazuje na ňom aj auto, v ktorom má tiež zabudované “špeciálne systémy“. Oveľa sofistikovanejší vraj využíva aj jeho vesta.

Bude pritvrdzovať

Dnešný plánovaný ohňostroj “pre Matoviča“ súvisí so Sihelského občianskymi aktivitami. „Ja organizujem skutočnú revolúciu a to doslovnú. Spustil som ju 15. novembra tohto roku sviečkovým pochodom, ale celé to začalo veľmi mierumilovnými akciami. A dovtedy sa budú pritvrdzovať, minimálne z mojej strany, až kým nezvrhnem tento chorý totalitný režim. Keby už nikto pri mne nestál, tak ja osobne sa v tom budem angažovať. To hovorím úplne vážne. Tlak budeme stupňovať do takej miery, kým tento režim nepoložíme,“ dodáva bývalý policajt, ktorý sa v minulosti viackrát dostal do konfliktu so zákonom.

Galériu k článku si pozrite TU>