V autobiografickom románe dal Ivan Mucha svojim kritikom biblické mená a prináša svoju verziu príbehu, v ktorej vystupuje ako vzor cnosti. Z manželky a expriateľky urobil ženy ľahkých mravov a z biskupa prefíkaného falošného intrigána vystupujúceho pod prezývkou Herodes Veľký.

Podľa lučenskej evanjelickej farárky Márie Hroboňovej senior Ivan Mucha skoncipoval svoj autobiografický román ako pašie. Za jednotlivými kapitolami, ktoré zobrazujú osobné príbehy utrpenia farára Muchu, sú analogicky vybrané biblické citáty a odporúčané piesne z Evanjelického spevníka.

Kauza „obrážťoky“

Ivan Mucha však vo svojom románe, ktorý venoval trinásťročnej dcére, milosrdne obišiel vlastný „malér“. Ten, ktorý ho stál post predsedu synody ECAV. Prišiel oň potom, čo sa dostali na verejnosť informácie o jeho divokom súkromnom živote.

Na internetových zoznamkách sa zoznamoval so ženami, posielal im erotické správy aj fotografie obnaženého penisu, opisoval im, aký je divoch aj erotické praktiky, ktoré s nimi bude robiť. Milenku si mal vodiť aj na faru - a tam narazil na odpor farníkov, ktorí mu život na fare platia. Veriaci sa sťažovali aj u generálneho biskupa a biskupa Západného dištriktu ECAV, tí však svojho človeka - farára Muchu - podržali.

Podľa evanjelických veriacich je kniha “veľmo tuhý tabak”, o to viac ich hnevá, že knihu “pokrstili” v málinskom evanjelickom kostole.

Ako reagoval na kontroverznú knihu dotknutý evanjelický biskup a čo povedala o počínaní príliš svetského farára Muchu renomovaná sexuologička sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní.

Kontroverzný farár Mucha napísal román! Vybavuje si v ňom účty
Zdroj: Plus 7 dní