Tip na článok
Rozhovor pred letnými parlamentnými prázdninami s predsedom Národnej rady SR Andrejom Dankom o súčasnej politickej situácii na Slovensku, ale aj o jeho súkromných plánoch počal letnej dovolenky.

Kopne si Danko do Orbána? Pozrite sa, čo Maďarov a národniarov spojilo

To, čo spolu robili, sa nazýva športovou diplomaciou.

Galéria k článku (12 fotografií )
Danko daroval unikátnu zbierku kníh od Dobšinského.
Danko so Sobotkom preberali aj indexáciu rodinných prídavkov.
Andrej Danko na pracovnej ceste v Lotyšsku.

Štyri tímy zložené zo šestnástich politikov. Takto bude vyzerať zastúpenia „mančaftov“ krajín V4 na futbalovom turnaji, ktorý sa v piatok a v sobotu koná v Maďarsku.

Danko vo forme?

Politici sa vraj šetriť nebudú. Budú hrať štandardný čas, teda dva polčasy po 45 minút. K poslancom, či členom vlády Slovenska, Česka, Maďarska a Poľska, bude šetrné aj počasie. Namiesto letných horúčav, na ktoré sme mali právo v ostatných dňoch, bude cez víkend okolo 20 stupňov, príjemná teplota na šport.

V slovenskom tíme nastúpi aj šéf parlamentu Andrej Danko. Ako inak, bude kapitánom. Pred dvoma rokmi mal pritom vážne zdravotné problémy. „Tie zdravotné problémy sú už našťastie vyriešené. Chodím pravidelne na kontroly," povedal Danko. Jeho stranícky kolega a bývalý tréner Dušan Tittel však hovorí, že predseda je vo forme. „Trénuje každý utorok,“ prezradil. Sám Danko však povedal na otázku okolo kondičky, že „bolo aj lepšie".

Proti Orbánovi?

Tittel vraví, že v slovenskej 16-ke budú zástupcovia koalície aj opozície. „Spolu budeme reprezentovať Slovensko,“ vyhlásil. Podľa neho za Maďarsko sa tam možno ukáže aj premiér Viktor Orbán, ktorý je fanúšikom futbalu. Občas ho vidieť aj na tribúnach klubov slovenských miest s početnou maďarskou menšinou. Jeho, respektíve štátne peniaze Maďarska, tečú do klubov v Dunajskej strede aj v Komárne.

Veľkým futbalistom bol kedysi aj slovenský expremiér, Robert Fico. V roku 2009 si pri futbale v Hlohovci zranil hlavu, o päť rokov na to zas pri zápase v Košiciach ostavil vlatnú achilovku. Odvtedy ho skôr vidieť plávať, či klikovať na hrádzi. Volal vôbec poslanca Fica Andrej Danko do tímu? „Áno, oslovil som ho, ale sa ospravedlnil," povedal Plus 7 dní šéf parlamentu. Hrať bude však exminister Robert Kaliňák.

A čoho sa predseda parlamentu najviac obáva počas zápasov, ktoré ho čakajú? „Aby som vydržal s dychom," smeje sa šéf SNS.

VIDEO Plus 7 Dní