Poslankyňa Jana Cigániková (SaS) je v karanténe potom, čo jej pípla smska s pozitívnym výsledkom testu na koronavírus. Manžela, ktorý bol negatívny poslankyňa na chvíľu „vysáčkovala“ z bytu.

V livestreame na sociálnej sieti priznala, že pozitívny je aj jeden z jej synov a keďže boli spolu, nemalo už zmysel ich rozdeľovať. Všetci traja tak trávia domácu izoláciu spolu a po piatich dňoch Cigániková uviedla, že sú bez príznakov. Chalani hrajú na počítačoch hry a poslankyňa priznala, že si dáva od politiky pauzu a prečíta si knihu, či pozrie dobrý film. Poslankyňa nevytrčí päty z domu ani nákup. Zdá sa, že ani nemusí, jej susedia a blízki ju so synmi dobre zásobujú.

Donáška pred dvere

„Medzičasom som si našla pred dverami všetko možné od bežných nákupov, cez vitamíny, knihy, dokonca sushi od suseda. 2-krát. A pečený home-made kváskový chlieb a buchty od segry boli topka,“ potešili Cigánikovú susedia a blízki.

Lenže hladným krkom sa zažiadalo aj fašiangovej pochúťky. „S deťmi sme dostali obrovskú chuť na šišky, ale nemali sme doma potrebné prísady. Ísť do obchodu nechceme, aby sme nikoho neohrozili,“ vysvetlila Cigániková, ktorej napadlo napísať o svojich chuťkách do facebookovej komunity, kde býva. „Okamžite sa ozvali viacerí susedia a do pár minút sme mali pred dverami nie len droždie, ale aj kopu džemov a ďalšie prísady. Šišky sme s veľkou radosťou urobili a zjedli,“ potešila sa poslankyňa a to ešte netušila, že dobrým skutkom nie je koniec, keď jej zazvonil zvonček pri dverách.

FOTO, ako si Cigániková pochutila na šiškách v GALÉRII

„Pozerám cez kukátko a tam ďalšie susedy s táckou hotových mäkučkých voňavých čerstvých šišiek. Zabalila som sa od hlavy po päty, poprosila susedy, aby išli ďalej od dverí, pootvorila som, aby som poďakovala. Šišky sme práve dojedli a musíme priznať, že boli tisíckrát lepšie, ako tie naše, ktoré sme robili prvýkrát. Aj keď aj tie boli dobré, prax susied sa však nezaprie. Keď budem negatívna, musím ísť na školenie,“ opísala ukážkové susedské vzťahy v ich bytovke Cigániková.

FOTO z Cigánikovej bytu v GALÉRII

„V takomto čase obyčajná ľudská, možno len susedská výpomoc padne každému veľmi dobre. Ja teda ďakujem svojim úžasným susedom a blízkym a dávam si záväzok, že každý ich dobrý skutok pošlem ďalej,“ sľubuje poslankyňa.