Tridsaťdeväťročný Košičan Hojsák ostal zakliesnený v ukradnutom BMW, z ktorého ktosi strieľal na podnikateľa Mariána K. z Gelnice. Podnikateľ utrpel zranenia tváre a hrudníka, ale streľbu na ceste medzi Jahodnou a Košicami prežil. Útočníkove BMW krátko na to v ostrej zákrute havarovalo a Hojsáka zakliesneného na mieste vodiča museli spomedzi deformovanej karosérie vyťahovať hasiči.

Poľovačka na podnikateľa

Policajtom Hojsák priznal svoj podiel na zločine a vypovedal, že v aute vedľa neho sedel mimoriadne nebezpečný mafián Róbert Nigut. On strieľal zo samopalu na podnikateľa a po havárii z auta ušiel. Hojsák sa podujal spolupracovať na objednávke vraždy s Nigutom len preto, lebo sa Niguta bál.

Hojsák
Hojsák
Zdroj: JOZEF HABOČÍK. Ľ

Keby Nigutovi neprikývol, jeho rodina by zle dopadla. Následné vyšetrovanie odhalilo, že Nigut strieľal zo samopalu Škorpion s tlmičom a ukradnuté BMW malo prestriekanú farbu, fólie na oknách, interiér auta bol vystriekaný prípravkom proti zisteniu DNA. Išlo už o tretí pokus o likvidáciu Mariána K. Od toho dňa, teda od 9. augusta 2013 sa Nigut pred políciou skrýva, súd na neho vydal medzinárodný zatykač.

Na fotke podnikateľ, ktorého chcel Nigut zastreliť a jeho matka.
Na fotke podnikateľ, ktorého chcel Nigut zastreliť a jeho matka.
Zdroj: JOZEF HABOČÍK. Ľ

Nebol vo svojej koži

Práve vďaka dôležitému svedectvu v kauze úkladnej vraždy mal Hojsák možnosť uzavrieť veľmi výhodnú dohodu o vine a treste. Stačilo pred súdom zopakovať: “Som vinný” a do väzenia mohol ísť len na krátky čas. Lenže na pojednávanie Špecializovaného trestného súdu akoby prišiel iný muž. Hojsák z ničoho nič všetko poprel, tvrdí, že je nevinný. Znepáčil sa mu aj obhajca, ktorého si sám vybral a nakoniec namietal ešte aj súdny senát. Vypovedať odmietol, lebo sa vraj necíti dobre, bolí ho oko. Eskortovali ho preto na vyšetrenie. Podľa našich informácii následne skolaboval.