Veľká úroda zemiakov

Ešte aj politické mŕtvoly - niekdajšia Mečiarova pravá ruka Milan Urbáni a bývalý odborársky bos Ivan Saktor ohlásili kandidatúru na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Tiež Martin Juhaniak, Stanislav Mičev, Igor Kašper, Martn Klus, Ján Lunter... Kadekto by chcel nahradiť Mariana Kotlebu, ktorý sa do regulárnej politiky dostal len vďaka trucpodniku voličov voči Ficovi.

V kočíku s bielymi retrokolieskami sedelo chlapča pokojne a so záujmom sledovalo okolie
V kočíku s bielymi retrokolieskami sedelo chlapča pokojne a so záujmom sledovalo okolie
Zdroj: ĽUDMILA LACKOVÁ

V kočíku s bielymi retrokolieskami sedelo chlapča pokojne a so záujmom sledovalo okolie. Foto: Ľudmila Lacková

Lenže od volieb s okrídleným mottom o vreci zemiakov pretieklo veľa vody. Medzi plebsom sa usadili nové pachy, ktorým v sklenom zámku Národnej rady nedokážu rozumieť. „Moji zlatí hlupáčikovia!“ musel si vravieť Kotleba a od radosti si šúchať ruky, keď poslanci odsúhlasili jednokolové voľby. On to bude mať v novembri naozaj ľahké. Kandidatúru mu stačí ohlásiť na poslednú chvíľu a to bude tak všetko, čo v tejto veci musí spraviť, aby opäť vyhral.

Marianovi Kotlebovi porodila dieťa manželka Frederika, ktorú si vzal v roku 2014.
Marianovi Kotlebovi porodila dieťa manželka Frederika, ktorú si vzal v roku 2014.
Zdroj: Tony Štefunko, Martin Domok

Marianovi Kotlebovi porodila dieťa manželka Frederika, ktorú si vzal v roku 2014. Foto: Tony Štefunko, Martin Domok

Pohodička so synom

Kým záujemcovia o Kotlebovo miesto zvolávajú tlačovky, zaplavujú sociálne siete a vymýšľajú stratégie, Kotleba si užíva život. Minulý týždeň oslávil štyridsiatku, potom prijal pozvanie do televízie TA3, kde diskutoval o slobode slova.

V tejto oblasti nie je žiadnym teoretikom. Národu už ukázal, že ak sa jemu nejaké slová nepáčia, dokáže zakázať divadelné predstavenie uprostred hry pred sálou plnou publika, ako to pred rokom spravil v Brezne.

Pred televíznymi kamerami Kotleba o vlastných praktikách nehovoril, radšej zopakoval, že jeho strana nie je fašistická a po tomto skvelom výkone sa vrátil domov. Svoju mladú ženu Frederiku nechal oddychovať a postaral sa o syna. Usadil ho do kočíka s bielymi retrokolieskami tak, aby dobre videl na cestu a povozil ho po sídlisku Sásová v Banskej Bystrici. Chlapča bude mať o pár dní tiež narodeniny, oslávi prvý rôčik.