Pred pár mesiacmi na výročie SNP zavesil na svoj úrad župan Kotleba čiernu vlajku, čo vyvolalo vlnu rozhorčenia a odmietavých reakcií.

Čítajte viac:

Kotlebove plané sľuby: Využil Krásnohorské Podhradie na svoju kampaň

Kotleba sa zase predviedol: Na Úrad BBSK zavesil ruskú vlajku, je to ťah na voličov?

V Banskej Bystrici veje ruská vlajka. Foto: Ľudmila Lacková

Zdá sa však, že nepoučiteľný Kotleba si stále robí čo sa mu zachce, a zneužíva na to aj svoj úrad. Po tom, čo sa dnes v Banskej Bystrici ukázal ruský motorkársky gang Noční jazdci, ktorý sa netají sympatiami k ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi, sa na budove župy objavila ruská vlajka.

Podarilo sa nám získať stanovisko Ľubici Laššákovej, poslankyne BBSK za Smer: "O ruskej vlajke na budove Úradu BBSK som sa dozvedela od riaditeľa Múzea SNP Stanislava Mičeva. Volal mi veľmi rozhorčený a ja som ani nevedela, ako mám reagovať, taká som bola zaskočená. Predseda samosprávneho kraja Marian Kotleba konal svojvoľne, podľa mňa spáchal priestupok. Určite dám podnet, aby sa zastupiteľstvo týmto činom zaoberalo."

Riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev reagoval najprv slovami: "Neviem, čo si mám o tom myslieť," ale vzápätí sa opravil: "Vlastne viem. Vyvesenie ruskej vlajky má Kotlebovi nahnať nových voličov. Takých, ktorí sú proti NATO. Tí, ktorým sú blízke ´proruské veci´, sú takto ochotní zabudnúť, že majú dočinenia s fašistom."