Hovorí sa, že čím ďalej od Bratislavy, tým lepšie kšefty v komunálnej politike. Ďaleko od dohľadu veľkých médií a štátnych inštitúcií, kde sa v malých obciach a mestečkách každý s každým pozná, kandidujú vo voľbách na posty poslancov kandidáti, o ktorých lídri strán často ani netušia.

Nenechal si ujsť príležitosť: Patrik Gerba s Marianom Kotlebom a ostatnými prívržencami strany ĽSNS.
Nenechal si ujsť príležitosť: Patrik Gerba s Marianom Kotlebom a ostatnými prívržencami strany ĽSNS.
Zdroj: Facebook

Tak to bolo aj v kauze poslanca Martina Patoprstého, ktorý kandidoval za SNS v parlamentných voľbách. Ako prví sme uverejnili fotografie, kde s niekoľkými ďalšími nahými chlapmi hajluje vo vani. Predseda strany Andrej Danko sa vtedy pre PLUS 7 DNÍ vyjadril, že „pri tom počte kandidátov nie je reálne možné poznať každého kandidáta“.

Kresťan katolík

Kotlebovci sa nielenže netaja svojimi fašistickými názormi, ale radi ich prezentujú – či už oblečením, tetovaniami, na demonštráciách i na sociálnych sieťach. V tom sú skutočne dobrí. Kandidát na poslanca v župných voľbách za ĽSNS, Patrik Gerba nie je výnimkou.

Pochádza z dediny na východe Slovenska, z Belej nad Cirochou. Pôsobí ako inštruktor v autoškole v neďalekom meste v Snine. Dokonca pôsobí v obecnom zastupiteľstve v Belej nad Cirochou ako poslanec.

Občania Belej nad Cirochou si ho už zvolili do zastupiteľstva.
Občania Belej nad Cirochou si ho už zvolili do zastupiteľstva.
Zdroj: Internet

A na Facebook pridáva fotky z koncentračného tábora, kde vysmiaty stojí pred pecou, v ktorej zhoreli státisíce ľudí. Záber je navyše doplnený primitívnym komentárom. „Pece pre židou sú OK.“

Ako vidno, vo VÚC chce teda bojovať za záujmy ľudí chlapík, ktorý nielenže neovláda elementárnu gramatiku, ale netají sa svojimi rasistickými a fašistickými názormi.

Aby toho nebolo málo, ľudia z okolia ho vídajú na nedeľných bohoslužbách. Ešte viac nás prekvapili vyjadrenia ľudí, ktorí ho osobne poznajú. „Paťo chcel byť mních. Dokonca sa hovorilo, že už má ušité rúcho,“ smeje sa náš zdroj.

Najprv chcel byť mníchom, vydal sa však neofašistickou cestou.
Najprv chcel byť mníchom, vydal sa však neofašistickou cestou.
Zdroj: Facebook

Sestra mníška, brat neonacista

Do rádu napokon nevstúpil, rozhodol sa inak - na rozdiel od svojej sestry. Tá podľa nášho zdroja vystúpila pred nejakým časom z rehole, ktorá funguje veľmi prísne. Mníšky majú zakázané vychádzať von, dokonca sa aj stretávať s rodinou.

Gerba svoje uplatnenie v cirkvi nenašiel, snaží sa teda realizovať inak. V službách neofašistu Mariana Kotlebu.