Tip na článok

Kotlebovci voličom odkazujú: Čo vás do nášho sídla!

Buď pred otázkami utekali, alebo sa tvárili ako nevedkovia.

Galéria k článku (22 fotografií )
Milan Mazurek: Otázky ohľadom domu v Banskej Bystrici ho rozčertili.
Stanislav Mizík: Nechcel nič vysvetľovať, zmizol do poslaneckej sály.
Vila v Novom svete: Presídlili tam kotlebovci.

Členom Kotlebovej - Ľudovej strany Naše Slovensko sa nechce veľmi vysvetľovať okolnosti kúpy nového sídla v Banskej Bystrici. Veď prečo by mali?! Čo koho do toho?! Napokon, sami vraj toho veľa nevedia. Aspoň tak tvrdia.

Mazurek kričal, Mizík mizol

„Prečo vám mám na niečo odpovedať? Prečo vám mám hovoriť interné veci našej strany?“ pustil sa do nás poslanec Milan Mazurek. Odchytiť sa nám ho podarilo pri vstupe do poslaneckej sály.

Milan Mazurek: Otázky ohľadom domu v Banskej Bystrici ho rozčertili.
Milan Mazurek: Otázky ohľadom domu v Banskej Bystrici ho rozčertili.
Július Dubravay

Milan Mazurek: Otázky ohľadom domu v Banskej Bystrici ho rozčertili. Foto: Július Dubravay

Jeho spolustraník Stanislav Mizík radšej rýchlo zmizol za dvere, kam zástupcovia médií prístup bežne nemajú. „Každá strana má právo na svoje sídlo a my si teraz budujeme svoje vlastné a omnoho skromnejšie ako všetky ostatné parlamentné strany. To sa aj Smeru, či SaS pýtate takéto otázky?” reagoval rozčertene na našu zvedavosť pán zákonodarca.

Keď sme mu pekne vysvetlil, že tieto otázky sa, samozrejme, pýtame všetkých parlamentných strán, neochote dodal, že nemá ani tušenia koľko nehnuteľnosť stála, pretože to s nimi nikto nekonzultoval.

Stanislav Mizík: Nechcel nič vysvetľovať, zmizol do poslaneckej sály.
Stanislav Mizík: Nechcel nič vysvetľovať, zmizol do poslaneckej sály.
Vlado Benko Jr.

Stanislav Mizík: Nechcel nič vysvetľovať, zmizol do poslaneckej sály. Foto: Vlado Benko

Aj ma zaveste, ale cenu neviem!

O čosi zhovorčivejší bol už tradične Milan Uhrík. „Je to rodinný dom, ktorý sme kúpili ako sídlo strany. Existencia sídla je absolútne nevyhnutným predpopkladom pre profesionálnu prácu. Nemôžeme sa predsa stretávať po reštauráciách a skladovať veci doma v garáži. To sa jednoducho nedá. Každá strana potrebuje sídlo, na tom nie je nič zlé. To, že tam má bývať Marián Kotleba s rodinou je úplný nezmysel. Naozaj to bude sídlo strany. Práve sa tam prestavujú miestnosti,” vysvetľuje Milan Uhrík.

Martin Domok

Milan Uhrík: Poslanec (vľavo) tvrdí, že nehnuteľnosť v Banskej Bystrici bude novým sídlom srany, nie domovom pre rodinu šéfa Mariána Kotlebu. Foto: Martin Domok

Aj on však priznal istú nevedomosť, najmä čo sa ceny nehnuteľnosti týka. „Môžete ma aj zavesiť, ale presnú cenu vám neviem povedať. No nebola vysoká. Financie má na starosti pán Schlosár, on vám to však tiež nepovie,” povedal potmehúdsky.

Kotlebovci presídlili do Nového sveta

Dôvod tajností spresniť odmietol. Poprel, že by bol dom kupovaný z peňazí, ktoré kotlebovci pofidérnym spôsobom zbierali na bager. Ťažkým mechanizmom sa ešte pred pár rokmi chystali so zemou zrovnať rómske domy postavené na čierno v obci Krásnohorské Podhradie.

Napokon vysvitlo, že číslo účtu zverejnené na stránke tváriacej sa ako oficiálny straníckv web, patrilo samotnému vodcovi.

Milan Uhrík v tejto súvislosti uviedol, že bager určite bude, ale na kúpu nového sídla vraj použili peniaze, ktoré už získali od štátu. Časť sumy pochádzala aj z vrátenej volebnej kaucie.

Sťahovať do nového by sa kotlebovci podľa jeho vedomostí mohli najneskôr do dvoch mesiacov. No oficiálne na banskobystrickej adrese Nový Svet sídlia už od 8. septembra tohto roka. Doteraz oficiálne sídlili v panelákovom byte svojho vodcu na banskobystrickom sídlisku.

Vila v Novom svete: Presídlili tam kotlebovci.
Vila v Novom svete: Presídlili tam kotlebovci.
Emil Vaško

Vila v Novom svete: Presídlili tam kotlebovci. Foto: Emil Vaško

VIDEO Plus 7 Dní