Na celoplošné testovanie nabehol v maskáčoch, čím na seba poriadna upozornil, podal demisiu, ktorú od neho nikto nežiadal, teraz vyčnieva z radu opäť, keď o ministerské kreslo v Hegerovej vláde ani nepomýšľa.

Do vlády Eduarda Hegera by do kresiel jednotlivých rezortov mali zasadnúť tí istí ministri ako vo vláde pod taktovkou Igora Matoviča. Len premiér by si mal vymeniť kreslo s ministrom financií a inak by mala mať zrekonštruovaná vláda v podstate rovnaké zloženie, hoci demisie tu padali jedna za druhou. Len dvaja ministri na isto svoje pôvodné kreslá neobsadia. Koaliční partneri totiž hlavu ministra zdravotníctva Marka Krajčího (OĽANO) výslovne žiadali. Hlavu ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) síce nikto nežiadal a ani nečakal, on podal demisiu, lebo chcel spraviť gesto k vyriešeniu krízy. Hoci jeho stranícky šéf a predseda parlamentu Boris Kollár povedal, že by ho v kresle ministra práce v zrekonštruovanej vláde rád videl, ten sa teraz na sociálnej sieti vyjadril jasne.

Tebareflexia podľa Krajniaka

„Za posledné tri týždne rôzni politici vyzývali iných politikov na sebareflexiu. Inými slovami – žiadali Tebareflexiu. Žiadali od iných, aby sa zmenili, namiesto toho, aby začali od seba. Bolo potrebné rozťať gordický uzol. Preto som urobil čin a začal som od seba – podal som demisiu,“ vysvetlil exminister práce na Facebooku.

„Nežiadali sme demisie od iných, nikoho sme nevydierali, snažili sme sa nájsť konštruktívne riešenie v každej situácii. Koalícia sa včera aj s našim prispením dohodla na pokračovaní. Napriek tomu sa nemôžem tváriť, že sa nič nestalo,“ uviedol Krajniak s tým, že za situáciu, v ktorej sme podľa neho nie sú zodpovední len Krajčí a Matovič.„Nemyslím si, že stačia tieto dve „Tebareflexie“ a môžeme ísť ďalej akoby sa nič nestalo. Za situáciu vo vládnej koalícii i na Slovensku sú minimálne rovnakým dielom zodpovední aj ďalší.“ Sebareflexiu nechal na nich, za seba má jasno. „Po dôkladnom zvážení som sa rozhodol, že nebudem členom vlády E. Hegera. Aj preto, že som dal demisiu s vedomím, že podávam demisiu a nie ako “vydierku” s tým, že sa okamžite “hlásim do služby”,“ uzavrel Krajniak tiež známy ako Posledný križiak.

FOTO z podávania demisie Milanom Krajniakom v GALÉRII