Audit

Meno Ivana Soleja doteraz verejnosti veľa nehovorilo. Častejšie skloňovať sa začalo len nedávno. Presnejšie, po zverejnení výsledkov vládneho auditu, ktorý na Najvyššom súde počas letných mesiacov vykonával rezort financií. Ten odhalil veľké pochybenia v hospodárení, za ktoré niesol zodpovednosť vedúci Kancelárie NS SR Ivan Solej. Zastupujúca predsedníčka súdu, ktorou je už niekoľko týždňov Jarmila Urbancová, preto konala a Soleja z uvedenej funkcie okamžite odvolala.

Ivan Solej mal vyššie príjmi ako ústavný činiteľ.
Ivan Solej mal vyššie príjmi ako ústavný činiteľ.
Zdroj: TASR

Rozprávkový plat

Vysvitlo však, že osoba Ivana Soleja stojí za povšimnutie aj v inej súvislosti, ako je len pofidérne hospodárenie súdu. Podľa našich zistení mal totiž tento pán na Najvyššom súde príjem, ktorý mu môžu závidieť nielen tamojší sudcovia, ale dokonca i naši najvyšší ústavní činitelia! V roku 2017 Solej zarobil vyše 72-tisíc eur, v roku 2018 takmer 82 500 eur, nuž a za deväť mesiacov tohto roka mu na účet pribudlo viac ako 67 500 eur. V priemere tak mesačne inkasoval 6 700 eur. Len na porovnanie, bývalý premiér Robert Fico za rok 2017 zarobil 57 964 eur a predseda Národnej rady Andrej Danko menej ako 50-tisíc eur.

Ako je to možné? A ako vlastne Ivan Solej na Najvyššom súde hospodáril? Dočítate sa v budúcotýždňovom vydaní PLUS 7 DNÍ >>