Tip na článok
Divadlo či film: Čo je podľa Maroša Kramára pre herca zaujímavejšie.

Kramár hráva divadlo u seba v obývačke. Dostať sa tam môžete aj vy

Kedysi hrával princov, dnes si užíva ťažšie role záporákov. Priznáva, že mu ich aj ponúkajú oveľa častejšie, ako predtým.

Galéria k článku (27 fotografií )
Uvažuje o politike?: Maroš Kramár sa o veci verejné, podľa vlastných slov zaujíma.
Herec Kramár: V ostatnom čase sa k politike vyjadruje častejšie.
Maroš Kramár: Uvažuje o politike?

Záporné postavy sú podľa Maroša Kramára vďačnejšie a farebnejšie. „Lebo klaďas vychádza ako klaďas vo všetkom, skoro nemá žiadnu chybu. Takého človeka však v realite musíte hľadať lupou. Bežne máme ako ľudia dobré aj zlé vlastnosti. Záporák má viac farbičiek, môžem sa s tým viac hrať a dokonca sa aj ľudia s ním viac stotožňujú,“ hovorí populárny herec.

Divadlo ho nabíja

Podľa neho sa film a divadlo nedajú až tak veľmi porovnávať. „Každé je iné. Film po vás zostane, vidí ho veľa ľudí. Ale divadlo ma baví, a to vám povie každý herec, tým, že máte diváka nablízku. Že cítite jeho okamžitú reakcie. Divadlo je živé. Baví ma najmä také, ako robím doma. Večierky pre priateľov, kde nám potom do kroniky píšu krásne veci,“ vysvetľuje Maroš Kramár.

„Divákov máme na pol metra. Hostí osobne vítam a pred, aj po, predstavení sa s nimi bavím. Takže to je nielen potlesk, ale rovno mi ľudia povedia, čo zažili. Divadlo ma nabíja. Film sa kúskuje, začínate koncom, alebo idete na preskáčku. Tú kontinuitu má režisér v hlave. A kto vám tam na placi zatlieska? Je to iné,“ dodáva.

Viac sa dočítate v rozhovore v najnovšom vydaní Plus 7 dní.

Aktuálne vydanie týždenníka Plus 7 dní.
Aktuálne vydanie týždenníka Plus 7 dní.
Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní