Nečakaná dráma s ešte nečakanejším smutným koncom. Obec Urmince pri Topoľčanoch stále nevychádza zo šoku zo smrti Terézie. Poznali ju ako milé, šikovné dievča. Nič vraj nenasvedčovalo tomu, že by si mohla siahnuť na život.

Osudná hádka s priateľom

Stredoškoláčka Terézia Macalíková sa v poslednú januárovú sobotu pohádala so svojim priateľom a o pol ôsmej večer odišla z jeho bytu na Osuského ulici v bratislavskej Petržalke. Namierila si to smerom k Dunaju. „Nekomunikovala asi pol hodiny a potom mi napísala, že je na Starom moste. Ja som tam šiel a našiel som tam jej bundu aj telefón, ona tam však už nebola,“ priblížil Terezin frajer Nasim posledné momenty ich komunikácie.

V GALÉRII si pozrite FOTO z poslednej rozlúčky s Terezkou>>

Keď ju na moste nestretol, no objavil jej veci, uvedomil si, že to neveští nič dobré. Spolu s Terezkinou rodinou preto zalarmovali políciu, záchranárov a pátracie tímy. Správy o nezvestnej tínedžerke medzitým zaplavili sociálne siete a verejnosť o pomoc žiadali nielen blízki, ale aj polícia. Pátracie skupiny prehľadávali niekoľko dní okolie Starého mosta aj nábrežie Dunaja, no bez úspechu. Zlom v prípade nastal až na štvrtý deň od zmiznutia mladej ženy. Nebol to šťastný koniec, naplnili sa tie najčiernejšie obavy - Terezino telo našli 1. februára vo vodnom toku Dunaja na petržalskej strane v blízkosti Lužného mosta. Ten je vzdialený približne päť kilometrov od miesta, kde dievčinu naposledy videli.

To, že ide o Terezu, potvrdil jej priateľ. „S poľutovaním musím oznámiť, že dnes ráno sa Terezka našla, bohužiaľ, už bez známok života,“ napísal Nasim na sociálnej sieti krátko po zverejnení správy o nájdenom tele v rieke. „Chcel by som všetkým poďakovať za podporu a pomoc pri jej hľadaní a pri zvládaní tejto náročnej situácie, naozaj si to s jej rodinou vážime. V najbližšom čase asi nebudem veľmi v kontakte, čaká nás ešte veľa ťažkých chvíľ. Vážte si ľudí okolo seba a starajte sa o nich. Nikdy neviete, ako rýchlo ich môžete stratiť,“ doplnil zronený mladý muž s jasným odkazom.

Nebol jej prvý

Na sociálnych sieťach sa začalo špekulovať, či za jej tragickým koncom neboli aj psychické problémy. „Poznali sme jej rodinu aj ju. Moja vnučka s ňou chodila do školy, ale nikdy som nepočula, že by mala depresie alebo niečo podobné. To sú asi len reči,“ doplnila s tým, že si stále nedokáže vysvetliť, čo sa stalo. „Veľmi súcitíme s jej mamou aj celou rodinou. Aj my sme rodičia a starí rodičia a ani si nedokážeme predstaviť, čo teraz zažívajú.“

Podľa všetkého bolo príčinou tragickej udalosti momentálne citové rozpoloženie a nešťastná hádka Terezy s priateľom. Keď­že bývala v Urminciach a do školy chodila do Topoľčian, do hlavného mesta zrejme pri­šla len na víkend. „Býva tam aj jej staršia sestra a aj za ňou chodievala do Bratislavy. Toto nebola jej prvá láska, už predtým mala nejakých priateľov,“ prezradila nám Urminčanka, ktorá nechcela byť menovaná. „Je to hrozné nešťastie, keď sa také niečo stane. Nielen pre rodinu, ale pre celú dedinu,“ uzavrela.

 Zo základnej školy  si Terezku pamätajú pamätajú  ako usilovnú a múdru žiačku. „Zlaté dievča, aj keď také tichšie. Učila som ju, keď bola siedmačka, no odvtedy sa zmenila. Napríklad na tých fotkách, čo zverejnili na Facebooku, som ju najskôr ani nespoznala a rozmýšľala som, či je to vôbec ona,“ hovorí nám teraz už bývalá učiteľka zo základnej školy. „Predtým bola také nenápadné dievčatko, no na tých fotkách bola veľmi pekná. Pamätám si ju inak, no keď dievčatá vyjdú zo školy, zmenia sa na slečny.“