Rozsiahle lúky, čarovné kopce, dolina obklopená horou a lesom. Scenéria akoby vystrihnutá z krajinomaľby. Nádherná lokalita podhoria Strážovských vrchov na Považí sa stala dejiskom bizarného a brutálneho útoku stáda kráv na mladú obyvateľku obce Čelkova Lehota. Ivanka zvieratá nijako neprovokovala, len chcela „vyvenčiť“ psa pri lese.

Kopytami do hlavy

Na prechádzky so štvornohým miláčikom Alvinom chodí 21-ročná študentka medicíny pravidelne. Poslednú februárovú nedeľu sa vydala ponad susednú obec Ďurďové. Psa mala na vôdzke a kráčali spolu po lúke. Zrazu sa z húštiny stromov vyrútili zrejme splašené kravy. Keď si ich Ivana všimla, boli už blízko a nestačila utiecť. Pes sa jej z vôdzky vytrhol a ona sa v šoku schúlila k zemi do klbka a rukami si chránila hlavu. Chlpáč sa ju najskôr snažil ochrániť, no kravy ho zahnali. Našli ho až neskôr neďaleko Ivaninho domu.

FOTO zranení študentky Ivany v GALÉRII>>

Mladá žena uväznená v hlúčiku kráv medzitým prežívala hrôzu. Zvieratá po nej dupali, kopali a udierali ju. „Ležala som tvárou otočenou k zemi, no aj tak som dostala údery kopytom do hlavy,“ opísala desivý zážitok vysokoškoláčka. Trvalo dlhé desiatky minút, kým sa stádo upokojilo. Blízko miesta incidentu sa prechádzali ľudia, ktorí začuli krik a privolali pomoc. Po vážne zranenú dievčinu priletel záchranársky vrtuľník, ktorý ju transportoval do nemocnice. „Pacientka bola pri vedomí, podchladená, pričom sa sťažovala na silné bolesti hlavy a krku. Lekárka jej poskytla primárne zdravotné ošetrenie, podala liečbu proti bolesti a následne ju záchranári preložili na palubu. Vrtuľník ju transportoval do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline,“ informovala letecká záchranná služba ATE.

Chodí k doktorom

Na urgentnom príjme jej okamžite poskytli nevyhnutnú zdravotnú starostlivosť. „Zázrakom môžeme hovoriť o ľahkých až stredne ťažkých zraneniach, no je to trauma na celý život,“ uviedla žilinská nemocnica na sociálnej sieti. „Mladej žene veľmi držíme palce, aby sa jej telo uzdravilo fyzicky, ale aj psychicky,“ doplnili.

FOTO Z MIESTA ÚTOKU NÁJDETE V GALÉRII ►►► TU

Ivanu po štyroch dňoch prepustili z nemocnice, stále musí chodiť na rôzne vyšetrenia. „Beriem veľa liekov. Bola som na magnetickej rezonancii, na cétečku a neviem, čo všetko ma ešte čaká,“ povzdychla si Ivana, ktorá už vie, že rekonvalescencia zo zranenia bude mimoriadne náročná. „Hovorili mi, že minimálne mesiac až dva sa z toho budem dostávať. Aj to závisí od magnetickej rezonancie, čo tam nájdu. Mám však popraskané stavce, posunuté platničky a to bude mať isto trvalé následky.“ S majiteľom kráv, ktoré jej ublížili, je v kontakte a už sa jej bol ospravedlniť. „Povedal mi, že ho to veľmi mrzí a aj keby postrieľal všetky kravy, tak sa to už nedá vrátiť,“ prezradila Ivana.