Bývalá kádeháčka Anna Záborská založila novú stranu, aby sa mohla uchádzať o štvrtý európsky mandát. Europoslankyňa zvolená za KDH bojuje už o štvrtý mandát. Keďže kresťanskí demokrati na čele s Alojzom Hlinom jej už priestor na kandidátke nedali, bojuje s novou zostavou. Spolu s kolegom Branislavom Škripekom ponúkajú svoje služby a skúsenosti cez formáciu Kresťanská únia.

Doma je doma

„Asi každý, kto sa počas dňa stretáva s mnohými ľuďmi, pozná čaro súkromia. To platí aj v mojom prípade. Často sa dostanem domov až neskoro večer a mám rada tie chvíle, keď si v kuchyni uvarím teplý čaj a ten si potom pomaly vypijem, väčšinou pri čítaní -emailov,“ opisuje Záborská, čo má na svojom byte v Bruseli najradšej.

Vlastný podnájom si našla na začiatku prvého volebného obdobia v roku 2004. „Zistila som, že po celodennom zhone si lepšie oddýchnem v domácom prostredí než v hoteli,“ vysvetľuje.

Problémy s internetom

Podobne ako jej kolegovia Kukan a Beňová aj Anna Záborská sa sťažuje na „majstrovské schopnosti“ Belgičanov. „Mám frustrujúcu skúsenosť. Nedávno som sa sťahovala do iného bytu a musela som si dať zaviesť internet. Všetko vyzeralo nádejne, podpísala som zmluvu, prišiel technik a nainštaloval zariadenie, no niekde v administratíve sa stala chyba a internetové pripojenie firma vypla. Asi štyri mesiace som riešila tento problém cez zákaznícke centrum, kým internet znovu zapojili,“ opísala europoslankyňa, ktorá ako jedna z mála našich zástupcov v Bruseli ovláda francúzštinu.

Novým tváram, ktoré sa ocitnú v Bruseli, odporúča „určite si prenajať byt“. „Je to nielen príjemnejšie, ale aj praktickejšie, pretože človek si nemusí každý týždeň baliť do kufra oblečenie na tri-štyri dni, ale môže cestovať naľahko. To je veľká výhoda, keďže europoslanci cestujú naozaj veľa,“ upozorňuje.

Fotografie Záborskej bytu v Bruseli nájdete v galérii >>