Tip na článok
Policajti majú problém. Vysvetľovať rakúsky prípad bude zrejme komplikované.

Z krimi príbehu sa stala medzinárodná blamáž. Ako TOTO vysvetlí naša polícia?

Slovenský podnikateľ sa v Rakúsku postavil pred súd. Jeho prípad odhalil zmätok v databáze DNA.

Galéria k článku (4 fotografie )
Na snímke zábery z fotenia po tlačovej konferencii transplantácia krvi, dve mladé dievčatá, v okuliaroch Katka, druhá medička Vlaďa, ktoré podstúpili liečbu.
Iron (6) je jediným dobermanom v službách slovenskej polície. Maja (39) tvrdí, že je tvrdohlavejší ako nemecké ovčiaky, no pracuje sa s ním dobre.
Dionýza Baláža riešila polícia priamo na pohotovosti už niekoľkokrát.

O prípade podnikateľa z krajiny spod Tatier informoval priamo z miesta pojednávania informoval rakúsky denník Kronen Zeitung. „Bohatý muž, slávny advokát. Vyzeralo to sľubne. Do súdnej miestnosti som sa však dostal náhodou. Mal som čas medzi dvoma dôležitými vecami, ktoré som sledoval a tak som tam nejako zablúdil,“ spomína novinár Andreas Moser na to, ako sa dostal k písaniu o súde so slovenským podnikateľom. Na začiatku ani sám netušil, že z náhodnej návštevy pojednávacej miestnosti sa vykľuje medzinárodná kauza.

Ukázalo sa, že usvedčujúci dôkaz proti Slovákovi, vzorka DNA, ktorá sa našla na mieste lúpeže, bola chybná. Ako sa to mohlo stať? Čo povedal advokát slovenského podnikateľa? Vie o chybe slovenská polícia? Máme očakávať, že v databáze majú chýb viacero? O krimi prípade, ktorý odhalil zlyhanie v databázach, na ktoré sa doteraz súdy mohli spoľahnúť, sa dočítate v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní.

Nové číslo týždenníka Plus 7 dní
Nové číslo týždenníka Plus 7 dní
Plus 7 dní
VIDEO Plus 7 Dní