Tip na článok
Miesto Lipšicovej nehody: Vajnorská ulica v širšom centre Bratislavy patrí k tým rušnejším. Rozbité auto: V prednom skle bolo obrovská diera.

Krízový tím v akcii: Čo hľadal na mieste Lipšicovej nehody bývalý vysokopostavený policajt Pčolinský?

Fatálna nehoda poslanca Daniela Lipšica (OĽaNO-NOVA), pri ktorej zomrel 72-ročný chodec Emil K. zmobilizovala hneď v prvých minútach viacerých ľudí z jeho tímu.

Na mieste nešťastia stál vedľa svojho šéfa aj jeho niekdajší riaditeľ organizačného odboru kancelárie ministra vnútra Vladimír Pčolinský.

Sú rodina Jeho manželka Adriana Pčolinská, brat Peter a ich niekdajší kamarát Milan Krajniak sú poslancami parlamentu za hnutie Sme Rodina - Boris Kollár. Samotný Vladimír aktuálne pôsobí za údajne symbolickú odmenu ako hospodár poslaneckého klubu Sme Rodina- Boris Kollár.

Vladimír Pčolinský: Je bratom Petra Pčolinského, poslanca za hnutie Sme rodina. Foto: Archív

Výhodou tejto funkcie je napríklad aj voľný pohyb v priestoroch Národnej rady. Voľný pohyb na zaujímavých miestach bol pre tohoto muža typický aj v minulosti.

Rýchla kariéra

Vladimír Pčolinský vstúpil do polície v júli 2010 a rovno dostal hodnosť kapitána s platom takmer 3000 eur. Radoví policajti mohli o podobnom raketovom postupe iba snívať- navyše, Pčolinský nikdy nebol priamo vo výkone.

Ak pravda nerátame ako výkon policajného povolania jeho prítomnosť v rómskych osadách, kam sprevádzal svojho ministra a jeho experta na rómsku problematiku Milana Krajniaka, prípadne jeho prítomnosť na miestach, kde prebiehalo vyšetrovanie.

Čítajte viac:

Drahý odpočúvací systém nefunguje, pýta ďalšie milióny!

Dobré vzťahy s tajnou políciou

Vladimír Pčolinský mal vzťahy aj s vysokopostavenými a dobre informovanými funkcionármi Policajného zboru Slovenskej republiky aj Slovenskej informačnej služby. Pčolinský sa mimoriadne zaujímal aj o okolnosti samovraždy niekdajšieho podpredsedu Najvyššieho súdu Juraja Majchráka.

Ako úradník z ministerskej kancelárie sa motal po garáži, v ktorej sa sudca Majchrák v apríli 2011 obesil. Pčolinského prítomnosť na miestach, kde nemal čo hľadať, ostro namietala aj Generálna prokuratúra. Čo teda Vladimír Pčolinský hľadal na mieste nehody svojho niekdajšieho chlebodarcu Daniela Lipšica? "Doniesol som mu minerálku a požičal bundu," napísal nám Vladimír Pčolinský.

Všetko dôležité info o nehode Daniela Lipšica nájdete TU

EXKLUZÍVNA SPOVEĎ: Najlepší priateľ muža, ktorého usmrtil Lipšic, prezradil šokujúce podrobnosti o nehode!Lipšic sa potil na tlačovke po nehode: Tieto otázky na telo mu neboli príjemnéMinúty hrôzy! Vieme, ako prebehla nehoda Daniela LipšicaDaniel Lipšic v Bratislave zrazil starčeka: Toto odkazuje rodine obete!

VIDEO Plus 7 Dní