Tip na článok
Podľa našich informácií bol Daniel Lipšic (vpravo) účastníkom dopravnej nehody.

Krušné chvíle pre Daniela Lipšica: Zrazil chodca, ten v nemocnici zomrel!

Bývalému ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi sa stalo to, čo je pre každého vodiča nočnou morou.

V pondelok večer, krátko po ôsmej hodine, sa totiž stal účastníkom dopravnej nehody, pri ktorej podľa informácií PLUS 7 DNÍ zrazil chodca. Nehoda sa stala na Vajnorskej ulici v Bratislave. „Bol bez spolujazdca a doposiaľ bez očitých svedkov,“ dodal zdroj, ktorý nechcel byť menovaný.

Poslanec zrazil na svojom súkromnom vozidle Škoda Superb 72-ročného Emila K. z Bratislavy. Starček vraj na danej ulici žije. Po zrážke bol podľa informácií PLUS 7 DNÍ prevezený do Nemocnice s poliklinikou v Ružinove s krvácaním na hlave. Lekári o jeho život bojovali márne. Po niekoľkých hodinách v nemocnici zraneniam podľahol.

„Muža sa, žiaľ, nepodarilo zachrániť aj napriek vysokému nasadeniu a úsiliu našich zdravotníkov,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Zuzana Eliášová, ktorá v pondelok informovala, že muža prijali vo veľmi vážnom stave.

Dopravnú nehodu vyšetruje polícia. Bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková priblížila, že podľa dosiaľ vykonaného vyšetrovania viedol 43-ročný vodič auto značky Škoda Superb po Vajnorskej ulici v ľavom jazdnom pruhu smerom do centra mesta.

„Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k stretu s chodcom, ktorý prechádzal cez vozovku v blízkosti priechodu pre chodcov smerom od Kutuzovovej ulice,“ opísala Mihalíková.

„Muža sa, žiaľ, nepodarilo zachrániť aj napriek vysokému nasadeniu a úsiliu našich zdravotníkov,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Zuzana Eliášová, ktorá v pondelok informovala, že muža prijali vo veľmi vážnom stave.

Na zistenie prítomnosti alkoholu u chodca bol nariadený odber krvi. U Lipšica bolo požitie alkoholických nápojov na mieste vylúčené vykonanou dychovou skúškou. „Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ doplnila policajná hovorkyňa. Polícia v tejto súvislosti začala stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Lipšic pre Nový Čas potvrdil, že auto šoféroval: „Bol som v neďalekom nákupnom centre. Išiel som nie príliš rýchlo, predpokladám, že okolo päťdesiatky a všimol som si tohto staršieho pána tesne pred zrážkou. Bol v tmavom oblečení, bez reflexných prvkov. Mohol vychádzať z blízkej vinárne. Myslím si, že zrážka sa stala skôr za priechodom, ale to bude vecou vyšetrovania. Je mi to veľmi ľúto, pretože vyhasol ľudský život a pokiaľ bude v mojich možnostiach a z druhej strany ochota, tak rodine veľmi rád pomôžem. Do poslednej chvíle som dúfal, že to nebude mať fatálne dôsledky. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť celej rodine.“

VIDEO Plus 7 Dní