Tip na článok
Parlament: Majetkové priznania musia prejsť cez výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.

Kto je najbohatší slovenský politik? Tak skoro sa to nedozvieme, poslanci sú vraj príliš unavení

To, ktorý politik zarába najviac budeme vedieť o dva mesiace neskôr, ako bolo bežné v minulosti.

Galéria k článku (17 fotografií )
Martin Poliačik: Šéf výboru tvrdí, že oneskorenie spôsobuje to, že to ľudia vo výbore nestíhajú nahadzovať.
Robert Kaliňák: Podľa majetkového priznania za rok 2015 mal z iných príjmoc pekné peniažky.
Prezident Kiska: Za rok 2015 priznal vedľajšieho príjmy 240-tisíc eur.

Asi sa veľmi nepretrhnú. Parlamentný výbor, ktorý má na starosti majetkové priznania politkov, zverejní ich príjmy až v septembri. „Priznania budú zverejnené v septembri ako minulý rok, pretože skôr to ľudia na výbore nestíhajú nahodiť do systému. A zverejniť ich nemôžeme, kým to neodsúhlasí výbor na svojom zasadaní,“ vysvetľuje predseda výboru pre nezlučiteľnosť funkcií Martin Poliačik (SaS). Zaujímavé je, že vlani bolo dôvodom oneskorenia vraj veľké množstvo nováčikov vo verejných funkciách.

Najbohatší Kaliňák

Vlani, keď výbor zverejnil majetkové priznania ešte za rok 2015, stal sa najbohatším ministrom Robert Kaliňák. Ako jeden z mála totiž priznal, že má vedľajšie príjmy takmer 327-tisíc eur a vo verejnej funkcii zarobil vrátene paušálnych náhrad 52 454 eur.

Za ním nasledoval minister financií Peter Kažimír, ktorý mal z verejnej funkcie veľmi podobný príjem, ale pomimo si zarobil cez 108-tisíc eur.

Oboch však môže strčiť do vrecka prezident Andrej Kiska, ktorý mal z funkcie vyše 95-tisíc eur, za paušálne náhrady 16-tisíc a pomimo 240-tisíc eur. Mnohí politici vedľajšie príjmy neuviedli, zmätok bol tiež s paušálnymi náhradami, ktoré niektorí do dotazníka napísali a iní nie.

VIDEO Plus 7 Dní