Falošný lekár Ivan B. mal podľa polície páchať ďalšiu závažnú trestnú činnnosť. „Obvinený mal od roku 2016 až do mesiaca júl 2018 kontaktovať prostredníctvom internetového portálu rôzne osoby za účelom sexuálneho styku za finančnú odplatu, pričom s týmito osobami následne vykonal na viacerých miestach v rámci Bratislavského kraja nechránený sexuálny styk. Obvinený aj napriek povinnosti informovať tieto osoby, s ktorými mal sexuálny styk, o skutočnosti  že má potvrdenú infekciu vírusom HIV, ich neinformoval. Týmto konaním ich úmyselne vydal do nebezpečenstva nákazy vírusom ľudskej imunodeficiencie,“ hovorí hovorca krajskej polície v Bratislave Michal Szeiff. V prípade preukázania viny mu hrozí za takéto konanie trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Prípad vyšetrujú: Polícia falošného lekára Ivana B. obvinila z ďalšej trestnej činnosti.
Prípad vyšetrujú: Polícia falošného lekára Ivana B. obvinila z ďalšej trestnej činnosti.
Zdroj: KR PZ BA, Instagram I. B.

Skončil vo väzbe

Pekelný starobinec: Kuchár sa hral na lekára?

Ivana B. vzal súd v lete do väzby. Vyšetrovateľ ho totiž v júli na základe niekoľko mesačného intenzívneho vyšetrovania obvinil zo zločinu poškodenia zdravia. Spolu s ním bola obvinená aj 18-ročná Vanessa P. , ktorá mala v zariadení pôsobiť ako ošetrovateľka.

Sociálny pracovník o falošnom lekárovi: Ani výučný list na kuchára nemusí byť jeho!

Obvinení sa mali podľa polície dopúšťať protiprávneho konania, súvisiaceho s indikovaním a podávaním rôznych liekov osobám v zariadení pre seniorov na Heydukovej ulici aj napriek skutočnosti, že na takéto úkony nemali predpísanú odbornú spôsobilosť. Ivan B. sa nechával v zariadení oslovovať pán doktor, tvrdil, že má titul z Prahy.