Tip na článok
Jozef Majský (v strede) a Karol Mello majú dôvod na úsmev. Mária Kukučová už menej.

Kukučová, Majský, Mello: Jedni strávia Vianoce v base, iní pod palmami

plus7dni.sk

Večne bezúhonný občan Mello či šťastlivec Jozef Majský podozrivý z tunelovania nebankoviek. Ak by ste ich chceli vidieť za mrežami, ani tento rok sa nedočkáte. Niektoré veci sa stávajú len v rozprávkach. Ale nie v tých vianočných.

Galéria k článku (6 fotografií )
František Borbély mal šéfovať jednej z bratislavských podskupín sýkorovcov. Chytili ho v októbri.
Modelka Mária Kukučová je obvinená z vraždy Andrewa Busha.
Jozef Majský si aj tieto Vianoce užije slobodu.

Rok 2014 priniesol niekoľko zaujímavých prekvapení. Väzenské prične budú cez sviatky zohrievať posledná sýkorka František Borbély i roky hľadaný Štefan Sinička. Naopak, Vianoce budú pre známe firmy menom Karol Mello či Jozef Majský už tradične tradičné. Prečítajte si, kto sa môže tešiť z domácej pohody a komu sa na štedrú večeru ujde väzenská strava.

TÍTO SÚ NA SLOBODE:

Karol Mello: Vianoce v exotike

Slnko, more, pláž a pocit bezúhonného občana si si už zopár rokov vychutnáva symbol excesov slovenskej justície Karol Mello. Muža, ktorého bývalý policajný viceprezident Jaroslav Spišiak označil za jedného z najnebezpečnejších ľudí slovenského podsvetia, dolapila polícia v Poľsku v roku 2010 po dlhom pátraní.

Vinou slovenského súdu sa však čoskoro ocitol sa slobode. A hoci vyhlasoval, že neujde, veril tomu zrejme málokto. Mello si dnes v stredoamerickom Belize užíva pohodlie a rolu otca rodiny. Ani tieto Vianoce to nebude inak.

Čítajte viac:

Medzi Černákom a Mellom to vrie! Tvrdý odkaz z Belize

Jozef Majský: Nekonečný príbeh

Neuveriteľných dvanásť rokov sa vlečie kauza tunelovania nebankoviek, v ktorej lieta veľkopodnikateľ Jozef Majský. Podľa obžaloby sa spolu s Patrikom Pachingerom a Dávidom Brtvom dopustili podvodu, keď zo spoločností Horizont a BMG Invest previedli na americké účty v prepočte 26,5 milióna eur.

Hoci si Majský vo väzbe niekoľkokrát posedel, aktuálne sa teší zo slobody a inak tomu nebude ani tieto Vianoce. Rozsudok v prípade padnúť nemohol, lebo nemal kedy. Pojednávania sa neustále odročujú pre choroby, pôrody manželiek a úmrtia starých mám.

Čítajte viac:

Dôchodcovi Majskému ani tieto Vianoce basa nehrozí. Súd opäť odročili

Nora Mojsejová: Basu strieda s bláznincom

Nechýbalo veľa a podnikateľka z Pereša mohla vianočného kapra vykosťovať v base. Za mrežami si posedela trinásť mesiacov pre podozrenie z rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti, v októbri 2014 ju však prepustili.

Nasledoval scenár ako z filmu. Zaľúbená Norika chcela vycestovať do Ameriky za nádejným frajerom, za čo si opäť vykoledovala zadržanie. Vzápätí sa zrútila a skončila na psychiatrii. Návrh vziať Mojsejovú opätovne do väzby súd začiatkom decembra zamietol, nuž a vďaka byrokracii si Košičanka užije Vianoce na slobode.

Čítajte viac:

Mojsejová si vydýchla: Zachránili ju pomalé súdy

TÍTO SEDIA V BASE:

Štefan Sinička: Dobrovoľník v cele

Kým sa po ňom zháňali, on si užíval lážo-plážo na ostrove Margarita. Po Štefanovi Siničkovi z gangu adamčovcov pátral Interpol viac ako dva roky. Vo Venezuele si našiel exotickú manželku Rozitu a staral sa o apartmány mladého Rezeša a Viliama Mišenku. Preto keď sa v októbri 2014 zrazu dobrovoľne prihlásil na polícii a nechal sa vydať na Slovensko, nikto tomu nemohol uveriť.

Týždenník Plus 7 DNÍ však zistil, že jeden z najhľadanejších zločincov si proti sebe poštval ľudí vo Venezuele a zrejme šlo o takú problémovú situáciu, že slovenská basa sa mu zrazu zdala menším zlom ako exotický život v Karibiku.

Čítajte viac:

Roky hľadaný Sinička sa prihlásil na polícii. Plus 7 DNÍ zistil, prečo

František Borbély: Posledná sýkorka dolietala

V októbri skončil s putami na rukách muž označovaný za jednu z posledných veľkých rýb podsvetia. František Borbély mal šéfovať jednej z bratislavských podskupín sýkorovcov a ako posledný z bosov si beztrestne behal po slobode.

Jeho dolapenie sa považuje za finálny úder „sýkorkám“. Polícia ho obvinila zo založenia, zosnovania a z podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti.

Čítajte viac:

Smrteľný úder sýkorovcom? Policajti chytili Františka Borbélyho

Mária Kukučová: Sama v Španielsku

Prvé Vianoce vo väzení čakajú krásavicu Máriu Kukučovú. Pohľadná 24-ročná blondínka sa viac ako modelingom dostala do povedomia verejnosti vraždou solventného anglického frajera Andrewa Busha, z ktorej je obžalovaná. Zločin sa stal v apríli v Španielsku, Kukučová preto skončila v španielskej base.

Predchádzal tomu jej útek na Slovensko a pobyt v prísne stráženej ilavskej väznici. Nemusia to byť ani zďaleka posledné modelkine Vianoce za mrežami. V prípade dokázania viny by si mohla posedieť až 25 rokov.

Čítajte viac:

Škandalózna modelka Kukučová: Prvé Vianoce vo väzení

VIDEO Plus 7 Dní