Senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici schválil dohodu o vine a treste pre Petra Mináča, ktorý dvadsaťosem rokov pôsobil ako primátor mesta Tisovec a v čase spáchania zločinu športovej korupcie pôsobil ako prezident tamojšieho futbalového klubu. Spolu s Mináčom sa k podplácaniu priznal ďalší člen výboru Štefan Bálint. Súd obom okrem trojročného podmienečného trestu zakázal na jeden rok navštevovať súťažné futbalové zápasy. Rozsudok je právoplatný.

Hromadné zatýkanie na seminári

Trestné stíhanie exprimátora začalo akciou nazvanou “Delegát”. Príslušníci NAKA vleteli vlani v júli na seminár futbalových rozhodcov Stredoslovenského futbalového zväzu a obvinili zo športovej korupcie viac ako dve desiatky osôb. Podľa vyšetrovateľa mali hlavní rozhodcovia, asistenti, aj delegáti prijímať úplatky od predstaviteľov futbalových klubov za ovplyvňovanie výsledkov zápasov.

Bálint  v rozhovore s prokurátorom.
Bálint v rozhovore s prokurátorom.
Zdroj: JOZEF HABOČÍK

Exprimátor Mináč policajtom potvrdil, že pred zápasom IV. ligy Juh medzi Tisovčanmi a futbalistami ŠK Čierny Balog osobne oslovil rozhodcu a prisľúbil mu finančnú odmenu za výhru Tisovca. 15. júna 2018 Tisovec vyhral a po zápase zašiel inžinier Bálint do kabíny rozhodcov. Tam odovzdal bankovky v hodnote stopäťdesiat eur hlavnému arbitrovi so slovami, aby sa s touto odmenou podelil aj so svojimi asistentmi.