Tip na článok
Po repase: Oprava mala údajne stáť 65-tisíc eur.

Kuriózna policajná nehoda na východe: Hliadkovací čln dali opraviť za desaťtisíce eur, o pár týždňov sa z ničoho nič potopil

Polícii na východe Slovenska sa v poslednej dobe nedarí. Nielenže sa nedávno zrútil policajný vrtuľník Bell 429 - pri nehode zahynuli dvaja hasiči -, no cez víkend sa im potopila aj loď na Domaši. Zatiaľ za záhadných a nevysvetlených okolností.

Galéria k článku (6 fotografií )
Bez dozoru?: Čln mal slúžiť na dohľad a kontrolu poriadku na vodnej nádrži Domaša.
Bez dozoru?: Čln mal slúžiť na dohľad a kontrolu poriadku na vodnej nádrži Domaša.
Bez dozoru?: Čln mal slúžiť na dohľad a kontrolu poriadku na vodnej nádrži Domaša.

Naozaj v poriadku?

Čln sa podľa našich informácií potopil v noci zo soboty na nedeľu. Bol bez posádky, zaparkovaný, na pokojnej hladine, hneď pri boku hrádze. Údajne sa začal potápať po tom, ako sa doňho začala valiť voda.

Potopený ho našli policajti až nadránom. Privolali na pomoc hasičov, ktorí ho vytiahli. Loď už odviezli a dali opraviť.

Poviete si - a čo? Veď ide o bežný postup, čo je na tom zvláštne? Nuž zvláštne je na tom to, že len nedávno čln prešiel generálnou opravou, ktorá mala stáť 65-tisíc (!) eur.

Zatiaľ nič nevieme. Alebo nepovieme

Polícia je na podrobnosti kurióznej nehody skúpa. „Pri danej udalosti došlo k čiastočnému potopeniu člna, zostal visieť na móle na lanách o ktoré bol priviazaný. Prečo došlo k tejto udalosti, preverujeme a čo sa týka opráv, túto záležitosť spravuje Centrum podpory," skonštatovala hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Migaľová.

Isté je len jedno, že spomínaný policajný čln tak skoro na vodu nevypláva.

Čaká sa na odpoveď z Ameriky

Ani vyšetrovanie nehody vrtuľníka pri Prešove ešte nie je ukončené, na oficiálnu príčinu pádu sa stále čaká. Čierne skrinky podľa ministerstva vnútra pri expertíze v Prahe poukázali na to, že obidva motory zaraz prestali fungovať, v následku čoho sa vrtuľník Bell 429 zrútil k zemi. Potvrdiť to však musí ešte expertíza priamo v Amerike u výrobcu.

Výrobca týchto vrtuľníkov pôsobí na trhu už viac ako 58 rokov a za ten čas vyrobil a predal cez 35-tisíc strojov a to nielen na komerčné účely, ale zásobovali aj armádu.

VIDEO Plus 7 Dní