Posledné pojednávanie v prípade objednávky vraždy Silvie Vozovej malo byť tento rok v apríli. Pre pandemickú situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19 ho však senát Okresného súdu Bratislava II zrušil. Okrem Pavla Ruska sú v prípade obžalovaní aj bývalý šéf skupiny sýkorovcov Róbert Lališ alias Kýbel, Miloš Kaštan a na doživotie odsúdený Mikuláš Černák . Na proces boli eskortovaní len Pavol Rusko a Mikuláš Černák. Spoluobžalovaní Kaštan s Lališom dali súhlas na pojednávanie v ich neprítomnosti.

Pred senát Okresného súdu Bratislava II sa postavil okrem Pavla Ruska aj Mikuláš Černák.
Zdroj: Karol Farkaš

Pojednávanie sa uskutočnilo za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v bratislavskom Justičnom paláci. Pred senátom Okresného súdu Bratislava II vypovedalo viacero svedkov. Boli medzi nimi bývalí bosovia skupiny sýkorovcov - František Borbély, Juraj Bilik, zvaný Čapatý, Ladislav Bališ alias Dlhý Laco  a ďalší vysokopostavený člen bratislavskej skupiny sýkorovcov Jurij Fejér.

Vypovedať prišla aj herečka a spoluzakladateľka televízie Markíza Zita Furková. „Viem, že vzťahy medzi Pavlom Ruskom a Silviou Volzovou boli napäté. Boli medzi nimi spory. Tieto informácie mám však len z druhej ruky. Nemám vedomosť o tom, že by si Pavol Rusko objednal vraždu Volzovej,“ vypovedala pred súdom Furková.

Prípad objednávaky vraždy Silvie Volzovej neposunul ďalej ani Čapatý. V minulosti pôsobil ako šéf ochranky Roberta Lališa.„To, že bola Volzová v roku 1997 ohrozená, som si vypočul z rozhovoru Roberta Lališa a Petra Čongrádyho. Na podrobnosti si však nespomínam," povedal Bílik. „Volzovú som nestrážil, strážil ju Lališ. Ja som strážil Lališa."

Opakované otázky pri výsluchu zo strany obžalovaného Pavla Ruska o tom, kto Silviu Volzovú ohrozoval, svedka Bílika vyprovokovali aj k ostrejšej odpovedi smerom k právoplatnému odsúdenému Ruskovi v prípade falšovania zmeniek TV Markíza: „Však vy musíte vedieť, ako ste ju chceli ohroziť.“

Pred senát Okresného súdu Bratislava II sa opäť postavil Pavol Rusko.
Zdroj: Karol Farkaš

Podľa obžaloby mal Pavol Rusko ako majiteľ  televízie Markíza kontaktovať Mikuláša Černáka s požiadavkou, aby Silviu Volzovú uniesli. Mali ju donútiť prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na Pavla Ruska. Nakoniec ju mali odstrániť.

Exriaditeľ TV Markíza vinu odmieta.  Podiel na skutku popiera aj Robert Lališ, ktorý mal podľa obžaloby  zabezpečiť sledovanie Silvie Volzovej. Celú vec nakoniec neuskutočnili, kvôli tomu, že  Mikuláš Černák putoval do väzby.

Viac FOTO z pojednávania v GALÉRII

Mikuláš Černák spolu s Milošom Kaštanom účasť na skutku potvrdili. Na pojednávaní v septembri v roku 2019 sa Černák dokonca Silvii Volzovej ospravedlnil. „Chcem sa ospravedlniť, že sme vôbec prijali takúto objednávku a zamýšľali sa nad tým," uviedol pred senátom Okresného súdu Bratislava II.