Lockdown-nelockdown, načerpať sily na ďalší boj s hnusobou treba. Preto sa niekoľko ministrov vybralo užiť pár zimných dní v romantickej prírode. V chatách zavalených snehom strávili začiatok roka Veronika Remišová, Roman Mikulec aj premiér Igor Matovič. Ten využil možnosť stráviť postkaranténny čas v účelovom zariadení úradu vlády Kamzík vo Vysokých Tatrách. Chalupy vlastnia viacerí členovia koaličného kabinetu. Pozreli sme sa na to, ako ich nehnuteľnosti vyzerajú a kto je aký šikovný chatár.

Z chaty trvalý domov

Šéf rezortu diplomacie Ivan Korčok nie je jediný politik, ktorý kúpil chatu a vybudoval z nej trvalý domov. V tom, že Korčok vymenil svoju bratislavskú adresu za senecké jazerá, má prsty jeho žena.

„Senec znamená pre ministra zvláštnu emóciu - má manželku Senčanku. Od detstva strávila veľa času na jazerách. Odkedy sa spoznali pred viac ako tridsiatimi rokmi, trávili na jazerách aj s priateľmi veľa času a vždy sa snažili mať možnosť tam aj bývať. Podarilo sa im pred viac ako    desiatimi rokmi kúpiť chatu, z ktorej majú dnes trvalý domov. Preto minister nie je klasický chalupár,“ vysvetlil ministrov hovorca. Korčok sa narodil v Banskej Bystrici, takže život pri jazere si musí kompenzovať kopcami. „Minister je vášnivý lyžiar a miluje zimu, horské chaty má veľmi rád, a ak to je možné, rád si chatu v horách z času na čas prenajme.“

Ivan Korčok
Zdroj: facebook
Chata Ivana Korčoka v Senci.
Zdroj: EMIL VAŠKO
Chata Ivana Korčoka v Senci.
Zdroj: EMIL VAŠKO