Zvláštne načasovanie nákupu za 18 816 eur. Na webe Úradu vlády svieti faktúra na nákup športových potrieb. Nie, nebojte sa, premiéra ani jeho tím nechytili maniere, aké predvádzali kotlebovci, kým sedeli vo vedení Banskobystrického samosprávneho kraja. Žiadna nová posilňovňa v útrobách budovy na Námestí slobody sa nezariaďuje. Tlačové oddelenie vysvetľuje, že nákup činiek, gumičiek, švihadiel, lôpt a ďalších pomôcok na cvičenie kúpili ešte koncom roka pre potreby projektu Tréneri  v škole.

Splnomocnenec vlády pre šport Karol Kučera o tejto aktivite rozprával PLUS 7 DNÍ ešte koncom novembra. "Situácia na prvom stupni základných škôl je zlá. Nemáme tam telocvikárov, tí začínajú až od piateho ročníka. Tu vidím zmysel svojho pôsobenia ako splnomocnenca. Chceme vytvoriť hlad po tom, aby telocvikári došli na prvý stupeň. Chceme zapojiť aj zväzy a s ich pomocou dostať výborných trénerov priamo k deťom na hodiny telesnej. Pripravený máme už vo finálnej fáze projekt Tréneri v škole. Chceli by sme ho spustiť od januára. Ak to nedokážeme, záujem detí o šport bude upadať. Rovnaký problém majú v Česku, len dve hodiny týždenne učia telocvik, kým ostatné štáty majú telesnú aj každý deň," povedal vtedy. 

Nuž od januára sa zrejme nespustilo nič tak, ako bolo v pláne. Úrad splnomocnenca však tvrdí, že športové pomôcky už 30 škôl zapojených do programu Tréneri v škole dostalo a čaká sa, kedy sa zlepšia pandemické podmienky.

Po Vianociach sa situácia s vírusom začala zhoršovať natoľko, že je dnes stále zatvorená drvivá väčšina škôl a otvorenie cvičísk, fitiek a ďalších športovísk je v nedohľadne. Slovensko nateraz nielen na školách nešportuje, ale ani neučí. Krajina zato vedie v štatistikách hospitalizovaných a aj v počte úmrtí sme svetovými šampiónmi. Nákup splnomocnenca má preto zvláštne načasovanie. Ľudia od Kučeru sa nám po publikovaní článku ozvali s tým, že ich projekt bude prospešný aj pre fitká, lebo viacerí ich tréneri majú možnosť zapojiť sa do projektu.

Prečítajte si tiež: