Meno známe z kauzy kompa sa často objavovalo aj v blogoch poslankyne Veroniky Remišovej (OĽaNO). Po nástupe nového ministra životného prostredia, Lászlóa Sólymosa (Most-Híd) sa Lazar vzdal funkcie riaditeľa Vodohospodárskej výstavby.

Kritizovaný

Lazár bol opozíciou kritizovaný aj pre previazanosť s najsilnejšou vládnou stranou Smer, Remišová ho viackrát obvinila zo zodpovednosti za kauzu predraženej prevádzky kompy Vojka-Kyselica, na ktorú sama upozornila.

Ladislav Lazár, spájaný s kauzou kompa, končí aj ako splnomocnenec vodného diela Gabčíkovo

Foto: Robo Homola

Teraz už bývalý splnomocnenec pre vodné dielo Gabčíkovo v rozhovore jej pre náš týždenník oponoval. „Matovič a Remišová klamú, správajú sa ako fekálový fantón. Oni prídu, polejú vás špinou a nechajú to tak… Celý príbeh kompy je len na to, aby sa zakryla skutočná téma, a tou je, že niekto prenajal významnú elektráreň v rozpore so zákonom a my sme to zrušili. Z právnej a technickej stránky sme to urobili na jednotku. Podcenili sme však, koľko nepriateľov máme na druhej strane a akí sú silní,“ vyjadril sa.

Na Matoviča a Remišová podal aj trestné oznámenie, jeho právnici pripravujú žalobu na ochranu dobrého mena.

Vykosťovač

Pravdou však je, že nielen Remišová s Matovičom sa do Lazara obuli. Jeho veľkým kritikom bol aj líder strany Most-Híd Béla Bugár, ktorý na adresu bývalého riaditeľa Vodohospodárskej výstavby povedal: „Tak, ako podaktorí lazárovci tam kradnú, nikto nekradol" či „zistite, prečo volajú pána Lazára vykosťovačom".