Tip na článok
Miroslav Lajčák bude rok predsedať Valnému zhromaždeniu OSN v New Yorku

Lajčák po odchode do New Yorku. Kto bude vládnuť na ministerstve?

Od 20. augusta sa minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák spolu s rodinou na rok sťahuje do New Yorku, kde bude predsedať 72. Valnému zhromaždeniu OSN. Kto bude v čase jeho neprítomnosti vládnuť ministerstvu?

Galéria k článku (5 fotografií )
Miroslav Lajčák
Do Ameriky bude manžela sprevádzať aj jeho manželka Jarka a ich dcéra Lara.
Naďalej bude rozhodovať o dianí na ministerstve

“Väčšinu času strávi v New Yorku, bude sa však snažiť zorganizovať svoj čas tak, aby sa mohol periodicky zúčastňovať na zasadnutiach vlády SR v Bratislave. Miroslav Lajčák si ponecháva funkciu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v plnom rozsahu právomocí a povinností,” informoval hovorca rezortu Peter Susko.

Do Ameriky bude manžela sprevádzať aj jeho manželka Jarka a ich dcéra Lara. Foto: Archív M.L.

“Vlani som strávil v zahraničí 177 dní a nespôsobilo to žiadny problém. Ministerstvo je zvyknuté,” skonštatoval minister Lajčák, ktorého sme zastihli na pracovnej ceste v Ženeve. Cestovanie k diplomacii patrí a minister tvrdí, že v dobe skypu, mailov a možností šifrovanej rádiovej komunikácie nie je problém vymieňať si informácie.

“Doteraz som sa zasadaní vlády zúčastňoval v priemere dvakrát do mesiaca. Teraz budem chodiť raz mesačne. Všetky dôležité rozhodnutia budem robiť sám, v operatívnych záležitostiach ma bude v neprítomnosti zastupovať štátny tajomník ministerstva Ivan Korčok. Netreba z toho robiť drámu,” dodal minister Lajčák.

Správu budeme aktualizovať o vyjadrenia o informáciach o plate Miroslava lajčáka.

VIDEO Plus 7 Dní