Po troch rokoch pátrania si policajti na Igora Šajgala, obžalovaného z vydierania a objednávky prepadu v dome Kubašiakovcov, počíhali vo Veľkom Blhu v okrese Rimavská Sobota. Zmenený na nepoznanie sa predstavil menom Hazucha a tvrdil, že preukaz totožnosti stratil. Falošnú identitu mu dosvedčili jeho spoločníci. Zrejme ani policajti si neboli celkom istí, s kým majú do činenia. Dohodli sa so Šajgalom, aby prišiel na policajnú stanicu, akože vybaviť si nové doklady a až potom ho zatkli.

Policajti z odboru pátrania, či módna polícia?

Nový Šajgalov výzor je skutočne mätúci. Na fotografiiach ho nespoznávajú ani tí, ktorí si s  ním tykajú desiatky rokov. K radikálnej zmene sa pritom Šajgal dopracoval bez plastických operácii.  Len jednoduchou zmenou farby vlasov, narastením brady a schudnutím  dosiahol efekt omladenia o dvadsať rokov.  Šiltovka, športová bunda s kapucňou, biele tenisky, moderný rám okuliarov  zase na prvý pohľad mažú pôvodný “ujkovský” imidž Šajgala. Jeho nový výzor sa stal terčom zábavy na sociálnych sieťach. Ľudia sa pýtajú: “Neviem, fakt to nie je Hazucha?”  A oceňujú: “Klobúk dole tomu, čo ho spoznal.”

“Voľáko mu vlasy stmavli, aj pupok je preč. Dal si záležať na figúre, kujon jeden,” - smejú sa zo Šajgala, že je to “Luiso Viton osobne,”  a že bodaj by sa nevyparádil, keď sa “chce páčiť ostatným väzňom”.

“Doobliekaný jak bratia Timkovci. To je na basu.”

“Víťazom 2. série Extrémne premeny sa stáva pán Šajgal. Baloželáme.”

“Jednoznačne musel použiť Mačingovej diétu…”

Namieste je vraj aj otázka,  či sa ho ako prvá nevšimla práve “módna polícia”.

Omladený, ale s putami na rukách: Strávi Šajgal Vianoce za mrežami?
Zdroj: Tony Štefunko, Archív

Konkurent

V diskusiach o Šajgalovi  pamätníci vytiahli ako ďalšieho kandidáta na najväčšiu hviezdu extrémnych premien Ivana Lexu. Bývalý šéf Slovenskej informačnej služby šokoval Slovensko v roku 2002, keď ho po dvoch rokoch skrývania chytili  až v Juhoafrickej republiky. Vtedy tiež všetci neveriacky pozerali, lebo z lietadla namiesto bruchatého Lexu s odutou tvárou  vystúpil  akýsi švihák. Za neuveriteľnou Lexovou zmenou tiež neboli umelé zásahy, len obyčajná úprava hmotnosti.  Pred obvinením z viacerých trestných činov Lexa vážil 140 kilogramov a v Afrike sa mu z nich podarilo zhodiť päťdesiat päť kilo! Vo väzbe Lexa dlho nepobudol, ale k pôvodnému imidžu sa už nevrátil.

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa skladá poslanecký sľub ako náhradník na uprázdnený mandát Vladimíra Mečiara počas prvej časti ustanovujúcej schôdze NR SR 29. októbra 1998 v Bratislave.
Zdroj: TASR
2002: Exriaditeľ SIS a poslanec NR SR Ivan Lexa (na snímke vpravo) opustil brány bratislavského Ústavu na výkon väzby.
Zdroj: TASR