“Dôvod na pád vlády prísť môže. Ale dnes ho nevidím,” tvrdí podpredseda strany Most- Híd László Sólymos, podľa ktorého sa niekedy dohody v koalícii hľadajú ťažko, ale to samo o sebe nestačí, aby vláda padla. Naopak, tvrdí, že si s Robertom Ficom a Andrejom Dankom výborne rozumejú a ich dohody platia.

Kortešačky na maďarskom juhu

Už niekoľko týždňov vedenie Mosta- Híd na čele so svojim predsedom Bélom Bugárom vyráža do terénu, aby diskutovalo so svojimi voličmi. Niektorí túto aktivitu interpretujp ako kampaň k údajným predčasným voľbám.

Voliči ich nešetria: Za vstup do vládnej koalície si politici z Mosta- Híd vyslúžili tvrdú kritiku.
Voliči ich nešetria: Za vstup do vládnej koalície si politici z Mosta- Híd vyslúžili tvrdú kritiku.
Martin Domok

Voliči ich nešetria: Za vstup do vládnej koalície si politici z Mosta - Híd vyslúžili tvrdú kritiku. Foto: Martin Domok

“Práve preto, že naši voliči zobrali vstup do koalície so Smerom a SNS rôzne, padlo rozhodnutie ísť im to vysvetľovať osobne. Vysvetľovať dôvody a motivácie. To nesúvisí s kampaňou. My sme aj predchádzajúce štyri roky boli permanentne v teréne. Možno aj to, že máme stabilnú základňu, je dôvodom, že vieme, kam ísť a čo vysvetľovať,” hovorí Sólymos. Dodáva, že po vstupe do koaličnej vlády so Smerom- SD a SNS vznikla zaujímavá situácia: “Ten maďarský volič, ktorý nám dnes vyčíta, že sme sa spojili so SNS, by nám to nevyčítal, keby sme sa so SNS spojili v inej konštelácii, než so Smerom. Lebo inak by sa to nedalo poskladať ani na tej druhej strane. Ja chápem, že pre niekoho sú isté veci ako červené súkno.”

Viac o pomeroch v koalícii si prečítate v rozhovore s podpredsedom strany Most- Híd a ministrom životného prostredia Lászlom Sólymosom v týždenníku Plus 7 dní.