"Neprekvapilo ma, že Vladimír Lengvarský dnes oznámil svoj možný koniec. Od svojho nástupu mu totiž ľudia zo strany, ktorá ho nominovala, hádžu polená pod nohy, otvorene sa proti nemu od začiatku staval Igor Matovič aj Kresťanská únia s bývalým ministrom, ktorého ľudia aktívne pracovali na tom, aby podryli ministra Lengvarského a rehabilitovali  Mareka Krajčího.," hovorí poslankyňa a donedávna šéfka zdravotníckeho výboru Janka Bittó Cigániková. Podľa nej však práve manažovanie pandémie zo strany Krajčího bolo katastrofálne a malo na svedomí životy ľudí. "Tlak na odvolanie ministra zdravotnictva sa enormne zvýšil po tom, čo si Lengvarský dovolil podpísať usmernenie navrhnuté odborníkmi, týkajúce sa tranzícií," vysvetľuje poslankyňa. V tomto prípade išlo najmä o úpravu, ktorá by umožnila transrodovým ľuďom úradnú zmenu dokladov bez drastických chirurgických zákrokov. Vo vyspelých krajinách sa to nevyžaduje a aj na Slovensku túto zmenu požadovali experti pracujúci v tejto oblasti. Proti sa však postavili najmä náboženské skupiny.

Sabotovali plán obnovy?

"Moje vedomosti o tom, ako to teraz vyzerá na ministerstve a vláde sú také, že ľudia, ktorých pretlačilo OĽaNO, sabotovali plán obnovy, brzdili procesy, aby potom ukazovali na ministra, že je neschopný. Zároveň mu celé týždne stoja nominácie na úrade vlády a nikto s nimi nehýbe, nikto sa neráči ich posunúť na schválenie pani prezidentke. Minister tak má síce zodpovednosť, no zároveň nemá možnosť nahradiť neschopných ľudí nominovaných Oľanom schopnými," prezrádza šokujúce informácie Bittó Cigániková.

Heger sa vplyvu Matoviča nezbavil

 Podľa Cigánikovej je súčasný stav plnenia míľnikov plánu obnovy a prípadné odstúpenie ministra "priamym dôsledkom presvedčenia ľudí z OĽaNO, že len oni môžu Slovensko zachrániť, že účel svätí prostriedky a toho, že Eduard Heger sa ani po rozkole nedokázal zbaviť veľmi silného vplyvu Igora Matoviča."