Tip na článok
Extrémne schudla: Lenka Salmanovová stratila za posledné mesiace aj vyše desať kíl. Vľavo na snímke z apríla tohto roku, vpravo z konca augusta.

Lenka Salmanovová radikálne schudla, manžel jej z basy píše listy

„Dvakrát za mesiac mi môže volať a píše mi krásne listy,“ hovorí Lenka Salmanovová o kontakte s manželom, ktorý sedí vo väzbe.

Vydala sa za boháča a kolegyne z divadla jej závideli. A zrazu je všetko naruby. Manžela Alexa Salmanova a jeho otca Sergeja zavreli ešte v apríli do väzby, kde čelia obvineniu z podplácania.

Prokurátor pre nich žiadal väzbu pre obavy, že by ovplyvňovali svedkov a pokračovali v páchaní trestnej činnosti. Speváčka a herečka LeRa sa vzápätí vložila do ich obhajoby a ako novodobá Jana z Arcu sa s vervou pustila takmer do všetkých - od justície až po novinárov.

Keď to nejde, tak to nejde

S manželom a kamarátmi mali naplánovanú dovolenku na jachte Lenka v Chorvátsku. Keď Salmanova uväznili, prenájom lode bol už vyplatený a nedal sa zrušiť. Paradoxne, týždeň pred dohodnutým termínom sa na rovnakej lodi plavil choreograf, režisér a Salmanovov kamarát Ján Ďurovčík s partiou. A vinou kapitána sa Slovákom podarilo naraziť do inej lode.

„Plavbu na jachte sme dlhodobo plánovali a veľmi som sa tešila na dobrodružný zážitok. Bohužiaľ, dohodnuté plavidlo malo nehodu, a tak sme dva dni pred odchodom museli výlet zrušiť, keďže nám agentúra nevedela zabezpečiť adekvátnu náhradu,“ priznala nám LeRa. „Mrzelo ma to, ale aj tak by to bez Alexa nebolo ono, takže som to až tak neprežívala. Skôr to ľutoval zvyšok našej partie.“

Ešte na slobode: Manželke prenajal jachtu. Dva dni pred odchodom havarovala s inou posádkou. Foto: Emil Vaško

Aj thajský box

Odvtedy stihla manželka obvineného Salmanova nahrať nový singel, ku ktorému chystá videoklip. Pravidelne dochádza do Košíc, kde v divadle CASSIA skúša muzikál Krysař. Pod taktovkou českej režisérky Miriam Landovej, ktorá ju obsadila do pozoruhodnej roly - postavy drzej Štěpánovky, ktorá si nekladie servítku pred ústa.

„V tejto produkcii nie som jediná cezpoľná. V Krysařovi zahviezdi aj Peter Cmorik, Mirka Partlová, Lukáš Adamec a mnohí skvelí umelci,“ dodáva herečka, ktorá od aprílového zatknutia jej manžela výrazne schudla.

Tvrdí, že vďaka tomu, že prestala experimentovať s diétami a stravovať sa chaoticky. „Už vyše troch rokov fungujem na vegetariánskej strave, ale až teraz sa mi dostala do rúk kniha o mixovaných zeleninovo-ovocných smoothies, ktoré môžu nahradiť niektoré chody jedál, a to mi naštartovalo metabolizmus."

"Začala som aj športovať, plávam, tancujem, chodím do prírody a začala som aj s thajským boxom, čo je vynikajúci šport na kondičku, odbúranie stresu a vyrysovanie postavy,“ hovorí herečka. Nepopiera, že sa nevyhýba ani žúrovaniu. „Lebo som extrémne spoločenský človek a veľká ‚žúrmanka‘, čo asi aj vidieť.“

Po svojom

Uväzneného manžela, ktorý je vo vyšetrovacej väzbe, navštevovať, pochopiteľne, nesmie. „Dvakrát za mesiac mi môže volať a píše mi skoro každý druhý deň krásne listy,“ priznáva s tým, že niektorí starí známi sa jej otočili chrbtom.

S tými, čo zostali pri nej, odcestovala začiatkom septembra do zahraničia. „Mám štyri dni voľna, tak som vybehla do Chorvátska s kamarátmi, aby som načerpala energiu na ďalšie šialené pracovné tempo,“ vysvetlila nám.

Aj preto vraj posledné, čo rieši, sú depresie. „Mám v sebe množstvo energie a optimizmu. Keď by už iní boli na sedatívach, ja sa zatnem a idem ďalej. A po svojom.“

VIDEO Plus 7 Dní