"Ide má šľak trafiť, svokra po operácií žalúdka, s kopcom vážnych diagnóz, tiež s rakovinou lymfatických uzlín, už druhý deň leží na chodbe chirurgie, v prievane, kde je na očiach a v hrozbe nákazy návštevníkov, hneď oproti vchodovými dverám. Vivat slovenské zdravotníctvo - poliklinika Levice," posťažovala sa na webe Modrý koník užívateľka.

A zdá sa, že zabralo. Opis prístupu nemocnice zaujal sociálne siete. Ktovie, či nemocnica začala riešiť šialenú situáciu predtým, ako sa hovorkyni začali ozývať médiá. "Treba sa opýtať Andreja Danka, ten vyhlásil, že máme dosť svojich peňazí," komentovali ľudia post.

"Vzniknutá situácia bola zapríčinená plným kapacitným stavom na chirurgickom oddelení. Vzhľadom na nevyhnutnosť bezprostrednej blízkosti a neustáleho dohľadu zdravotníckeho personálu nad stavom pacientky, vytvoril personál observačný priestor, priamo pred pracovňou sestier daného oddelenia. Ide o uzatvorenú časť chirurgického oddelenia, kde majú prístup iba personál nemocnice a najbližší príbuzní pacienta. Vzniknutý diskomfort pacientky a aspoň čiastočné zachovanie súkromia zabezpečil zdravotnícky personál prostredníctvom paravanu. Vzniknutá situácia nás mrzí o to viac, že príbuzní sa neobrátili priamo na zdravotníkov, ktorí by im danú situáciu radi podrobne vysvetlili," napísala Plus 7 dní manažérka komunikácie z levickej nemocnice Lucia Kočková.

Po niekoľkých dňoch pani z chodby odviezli, ale na jej miesto podľa ombudsmanky Márie Patakyovej umiestnili ďalšieho pacienta. „Postup nemocnice, ktorý bol v mediálnych výstupoch opísaný, nepovažujem za vhodný či rešpektujúci dôstojnosť pacientiek a pacientov nemocnice. Zároveň si myslím, že okrem toho môže dokonca predstavovať pre pacientky a pacientov možné zdravotné riziká. Veľmi ma mrzí, že sa s takýmito prípadmi ponižujúceho zaobchádzania s ľuďmi v zdravotníckych zariadeniach stretávame aj dnes,“ napísala verejná ochrankyňa práv v liste adresovanom riaditeľovi nemocnice.

Mimochodom, súkromná nemocnica v Leviciach bola vlani v rebríčku INEKO na chvoste.