Podľa informácií Plus 7 Dní sa poslanec Lipšic ešte nepodrobil oficiálnemu výsluchu u vyšetrovateľa, ktorý tragédiu pri ktorej zahynul 72-ročný Emil vyšetruje. Problém však nie je na strane polície, ale u exministra ktorý sa na výsluch do dnešného dňa nedostavil.

Podľa našich informácií to vodič smrtiaceho vozidla odôvodňuje zlým psychickým aj zdravotným stavom po nehode. „Môžem potvrdiť, že pán poslanec Daniel Lipšic v prípade stále nevypovedal,“ potvrdil pre Plus 7 Dní policajný prezident Tibor Gašpar. Na otázku kedy by mal Lipšic vypovedať odpovedal Gašpar, že to záleží od poslanca. „My ho predvoláme aj budúci týždeň,“ dodal policajný prezident. Daniel Lipšic slová policajného prezidenta popiera a tvrdí, že ho na výsluch nikto nevolal. "Mňa nikto v tejto veci nekontaktoval, to mám ja volať Gašparovi?" rozhorčil sa poslanec.

Podľa neho ho polícia mohla kontaktovať telefonicky, alebo ho nájsť v Národnej rade ako vždy. "Na mieste činu som im povedal, že sa na výpoveď necítim. Od utorka som ale pripravený kedykoľvek vypovedať," dodal exminister.

Zaujímavé je, že poslanec nemal problém už deň po tragickej nehode usporiadať tlačovú konferenciu, na ktorej novinárom porozprával okolnosti zrážky zo svojho pohľadu. Brífing pre médiá zorganizoval aj vo štvrtok, kde ohlásil, že sa k 30. septembru vzdáva mandátu.