Pripomeňme, že dnes už bývalý poslanec Národnej rady SR 19. septembra vo večerných hodinách narazil svojim autom do chodca, ktorý devastačným zraneniam v nemocnici podľahol.

Exminister od začiatku tvrdí, že nevie, ako k nehode došlo. 72-ročného dôchodcu na ceste nevidel, pretože bol oblečený v tmavom. Podľa jeho slov šiel podľa predpisov a venoval sa riadeniu.

Či to tak skutočne bolo, ukáže až vyšetrovanie. Podľa informácii PLUS 7 DNÍ z prostredia polície bol poslanec Národnej rady vypovedať pred vyšetrovateľom včera, teda v stredu. K výsluchu sa polícia oficiálne vyjadrovať nechce. O stanovisko sme požiadali aj Daniela Lipšica, zatiaľ nereagoval.

Okrem Lipšica boli v prípade tragickej nehody už vypovedať aj dvaja svedkovia, ktorí nešťastie videli. Pre PLUS 7 DNÍ porozprávali, ako sa to celé udialo z ich pohľadu. Tomáš a Juraj šli v aute, ktoré odbočovalo z Vajnorskej ulice, kde sa nehoda odohrala. Práve oni zavolali záchranku ako prví. Podľa výpovede Tomáša šiel Lipšic rýchlo a do chodca narazil v plnej rýchlosti.

Ich slová môže potvrdiť, alebo vylúčiť kamerový záznam, ktorým polícia podľa informácii PLUS 7 DNÍ disponuje od minulého týždňa. V prípade je už začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Rodina Emila K. pochovala včera, teda v rovnaký deň, keď Lipšic čelil otázkam vyšetrovateľa.