Tip na článok

Lipšic tesne pred nehodou: Tajné stretnutie s viceprezidentom Policajného zboru?

Donedávna šéf najtajnejšieho policajného útvaru pod názvom Odbor špecializovaných služieb, aktuálne prvý policajný viceprezident. Jeho meno je plk. Jaroslav Málik. Skloňovať sa začalo najmä po tragickej nehode vtedy ešte poslanca Daniela Lipšica. Dôvod?

Galéria k článku (8 fotografií )

Na mieste nehody medzi prvými

Tých je viac. V policajných, ale i v novinárskych kruhoch sa totiž začali šíriť rôzne informácie práve v súvislosti s nehodou zo dňa 19.9.2016, keď po zrážke z poslancovým autom prišiel o život 72-ročný dôchodca z Bratislavy Emil. Prvý policajný viceprezident bol totiž jedným z prvých ľudí na mieste tragickej zrážky. Krátko po nehode ho tam dokonca nasnímal kameraman televízie Markíza.

Foto: Tv Markíza

Daniel Lipšic krátko po autonehode. Foto: tv Markíza

Na kávičke s Lipšicom?

Informácie sa týkali najmä dobrých kontaktov medzi Danielom Lipšicom a policajným viceprezidentom. Na miesto mal Jaroslava Málika podľa nich privolať práve Lipšic. Málik sa mal navyše krátko pred nehodou s Lipšicom stretnúť v nákupnom centre na Vajnorskej ulici. Samotný exposlanec priznal, že v osudný večer v nákupnom centre naozaj bol. Vraj nakupoval veci v papiernictve. O stretnutí s Málikom nehovoril. Ako to teda bolo?

Foto: Tv Markíza

Na mieste nehody. Nevyskytovali sa tam len účastníci nehody a policajti, ale aj Jaroslav Málik. Foto: Tv Markíza

Náhodná prechádzka v teplákoch?

„Ja som už o tom, že sme sa stretli v nákupnom centre pred nehodou počul, ale musím vám povedať, že som sa s pánom Lipšicom nikdy pred nehodou nestretol…,“ povedal nám osobne prvý viceprezident. „V ten deň som ani v spomínanom nákupnom centre nebol. Môžem aj vysvetliť, ako k tomu nášmu stretnutiu došlo. Bolo to až na mieste nehody,“ povedal Málik. „To, že som sa tam dostavil, bola úplná náhoda, bývam kúsok odtiaľ. Končil som pracovný deň, dal som sa do teplákov a išiel som na krátku prechádzku. Keď som na Vajnorskej ulici zazrel množsto majákov, tak som sa tam vybral.“

Foto: Polícia

Donedávna šéf najtajnejšieho policajného útvaru pod názvom Odbor špecializovaných služieb, aktuálne prvá policajný viceprezident. Foto: Polícia

Videl som ho prvýkrát v živote

Medzitým ho vraj o nehode informovali prostredníctvom operačného strediska. „Bežne sa stáva, že pri závažných situáciach, prípadne nehodách akýchkoľvek ústavných činiteľov na činnosť polície na mieste môže dohliadnuť nejaký nadriadený. Z toho titulu som na miesto prišiel,“ pokračoval vo vysvetľovaní Málik. O svojej prítomnosti som informoval aj poslanca Lipšica a tam som ho aj videl po prvýkrát v živote. Povedal som mu, že nebudem do vyšetrovania zasahovať, akurát som len z hľadiska manažérskeho a nejakého kontrolného, sledoval činnosť polície na mieste.

"Na základe môjho doporučenia bol na miesto privolaný znalec a takisto prokurátor. Na mieste som sa zdržal približne tridsať minút," uzavrel policajný viceprezident Málik.

VIDEO Plus 7 Dní