Tip na článok
Eva Mišíková: Lipšicova advokátka tvrdí, že video z nehody zatiaľ nevidela.

Lipšicova advokátka prehovorila o videu z havárie

Šokujúce video z nehody bývalého poslanca Daniela Lipšica, ktoré zverejnil na svojom portáli náš týždenník ako prvý, by mohlo byť pre expolitika priťažujúcim dôkazom. Podľa neho to totiž vyzerá tak, že chodca nabral v plnej rýchlosti priamo na priechode. Čo na to hovorí Lipšicova prominentná advokátka Eva Mišíková?

„K nahrávke nehody, ktorá redakcii Plus 7 dní bola doručená nezisteným subjektom, sa nebudeme vyjadrovať, lebo bola získaná inak ako procesným postupom vo vyšetrovaní, pričom môj klient vzhľadom na svoje aktuálne procesné postavenie, nemal možnosť oboznámiť sa so žiadnym z dôkazov, ktoré boli v doterajšom vyšetrovaní vykonané zákonným spôsobom,“ napísala nám vo svojom stanovisku.

Záznam z videa: Krátko po náraze auta obeť leží na zemi. Foto: Plus 7 dní

Rozhodne znalec

Podľa Mišíkovej bude rozhodujúcim dôkazom znalecký posudok vypracovaný znalcom z odboru cestnej dopravy. „Len takýto dôkaz môže dať odpoveď na otázku, či vzhľadom na svetelnú viditeľnosť, výlučne z pohľadu vodiča, oblečenie chodca a jeho správanie na vozovke, mal vodič možnosť včas rozpoznať chodca.“

Expolitik zrazil a smrteľne zranil 72-ročného Emila K. z Bratislavy 19. septembra okolo ôsmej hodiny večer na rušnej ceste.

Emil K. s manželkou: Bratislavský dôchodca, ktorého zrazil Lipšic, mal 72 rokov.

V prípade preukázania viny mu hrozí až päťročný trest. To, že išlo o chránenú osobu (starší človek, pozn. red.) a fakt, že k nehode došlo zrejme na priechode pre chodcov, môže Lipšicovi priťažiť.

Viac sa dočítate v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

VIDEO Plus 7 Dní