Ľubomír Kudlička predstúpil pred samosudkyňu Špecializovaného trestného súdu už vo väzenskej rovnošate, kedže senát Najvyššieho súdu SR zamietol jeho odvolanie voči rozsudku Špecializovaného trestného súdu a potvrdil mu trest v dľžke 25 rokov.

„Predovšetkým chcem na úvod zdôrazniť, že obžalovaného vôbec nepoznám a takto zblízka ho vidím prvýkrát v živote. Ďalej absolútne odmietam , že by som mal blízky vzťah, alebo že by som s nim chodil na dovolenku, toto sa nezakladá na pravde, pretože som sa dozvedel z médii, že sa takéto veci rozprávajú k obžalovanému,“ povedal na úvod svojej vypovede Ľubomír Kudlička v prípade obžalovaného Dušana Kováčika

„Nikdy by mi ani nenapadlo, aby som niekoho žiadal, aby ovplyvňoval obžalovaného v môj prospech, alebo aby on niečo pre mňa vybavoval,“ pokračoval ďalej Ľubomír Kudlička vo svojej výpovedi.

Ľubomír Kudlička ďalej na súde vypovedal, že sa poznal aj s Františkóm Böhmom. Podľa jeho slov išlo o kvázi priateľstvo. Bývalého šéfa kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa Ľubomír Kudlička podľa vlastných slov nepozná. Pred súdom povedal aj to, že sa poznal s priateľom Dušana Kováčika s Viliamom Ružičkom.

„Pripúšťam, že osobu Viliama Ružičku poznám, ale aj vo vzťahu k nemu platí, že ani vo sne by mi nenapadlo, aby som cez neho chcel niečo vybaviť, alebo ovplyvňovať v môj prospech. Toto tvrdenie sa nezakladá na pravde. Kde som konkretne Ružičku  spoznal, neviem presne. Viem, že to bolo na hokeji, keďže on je známa osoba v hokeji,“ vypovedal k Kudlička k bývalému funkcionárovi HC Dukla Trenčín.

Súdne pojednávanie s bývalým šéfom úradu Špeciálnej prokuratúry Dušanom Kováčikom na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Na snímke je Ľubomír Kudlička.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

Práve cez Viliama Ružičku mal Matej Zeman dohadnúť, aby bývalý šéf špecialnej prokuratúry vybavil v lete 2017 prepustenie Kudličku z väzby. O tejto veci vypovedal Matej Zeman minulý týždeň v prípade obžalovaného Dušana Kováčika.„Mateja Zemana poznám. Bol to môj spolupracovník a kamarát, čo sa ale zmenilo po tom, ako na mňa Zeman vypovedal. Dovolím si povedať, že krivo. Mam dôvod na toto tvrdenie. Jednak mal Zeman veľkú snahu sa dostať na slobodu. Tiež si chcel vymeniť jeho trestné skutky za skutky niekoho iného, aby boli jeho skutky vymazané a on zostal bez trestu,“ povedal Kudlička.

Po prepustení z väzby v roku 2017 mal prísť Ľubomír Kudlička s Matejom Zemanom viackrát do kontaktu. „Po mojom prepustení som sa s Matejom Zemanom dostal do kontaktu viackrát,ale tá časť výpovede, že sme sa streli v nedeľu večer, sa nezakladá na pravde. Ja som sa v ten deň nachádzal na poľovačke. S Matejom Zemanom som sa mohol stretnúť až na druhý deň, buď v pondelok alebo v utorok,“ konštatoval Ľubomír Kudlička

„Považujem za sci-fi, aby Zeman cestoval do Chorvátska vo štvrtok, aby sa tam dozvedel, že vo veci mojej väzby je možné niečo vybaviť, a aby začal vo štvrtok večer niečo aj vybavovať, keď som bol prepustený, ako som už uviedol v piatok,“povedal ďalej Kudlička k výpovedi Mateja Zemana.

„Podľa môjho názoru prokurátorka, ktorá bola prítomná pri rozhodovaní o mojom prepustení z väzby, sa javila úplne štandardne. Nespomínam si, aký mala konečný návrh, ale asi to moje prepustenie nenamietala, keďže som bol prepustený na kauciu,“ pokračoval ďalej právoplatne odsúdený boss zločineckej skupiny známej pod menom takáčovci.

Ľubomír Kudlička pred samosúdkyňou Špecializovaního trestného súdu zapojil svedka, ktorý zatiaľ ešte pred súdom nevypovedal. Podľa neho  Csaba Demeter nie je dôveryhodný, lebo mu Matej Zeman  pomohol v čase, keď mu zomrela žena. Teraz má robiť Demeter vo firme, kde je konateľom Matej Zeman: „Demeter je mu zaviazaný a urobí pre neho všetko.“