Minister obrany Jaroslav Naď, ako je už u neho zvykom, opäť zobral veci do vlastný rúk. Pobúrilo ho, keď po smrti Milana Lučanského († 51) niekto vyniesol lekársku správu o zranení, ktoré bývalý policajný šéf utrpel v cele ešte začiatkom decembra. V piatok večer minister rozpútal celonárodné pátranie. Milión eur síce na stôl nepredložil, odmenu však nevynechal. 

"Dal som za úlohu zodpovedným zložkám, aby veľmi dôkladne prešetrili únik fotografií zo zdravotného záznamu z operácie generála Lučanského. Nie kvôli tomu, že by bolo čo skrývať, ten záznam iba potvrdil informácie, ktoré už boli predtým v médiách, ale kvôli tomu, že ide o pravdepodobnosť porušenia zákona," vysvetlil zoširoka minister Naď, čím nepriamo pravosť lekárskeho záznamu potvrdil.

Verejnosti zároveň sľúbil, že  "urobíme všetko preto, aby sme identifikovali človeka alebo ľudí, ktorí takýto únik zdravotných informácií umožnili a aby tento človek alebo ľudia boli za takúto činnosť aj adekvátne potrestaní, vrátane trestnoprávnych následkov". "Naopak, ak ma aj priamo bude kontaktovať osoba, ktorá mi poskytne informáciu o tom, ako sa zdravotný záznam dostal na verejnosť, tejto osobe garantujem anonymitu, odmenu a beztrestnosť," doplnil.

Akčný prístup Jaroslava Naďa už rodina zosnulého Milana Lučanského  neocenila. Škrt cez rozpočet ministrovi následne urobil syn Milana Lučanského. "Ak toto číta niekto kompetentný v súvislosti s únikom informácii z OCTK, rodina je/bola by akceptovala verejné uverejnenie lekárskej spravy," vyhlásil Adam Lučanský na sociálnej sieti. "Predpokladáme, že únik lekárskej správy nastal až po smrti. K originálu sme sa stále nedostali ani s plnou mocou od otca, kým ešte žil, nakoľko plná moc nebola overená notárom. Akýkoľvek hon na informátora je už bezpredmetný a s účelom zastrašovania."

Celé vyjadrenie oboch strán si prečítajte v GALÉRII

Bývalý policajný šéf skonal po tom, čo si údajne siahol na život v cele prešovskej väznice, kde sedel pre podozrenie z korupcie. Našli ho s teplákovou mikinou obviazanou okolo krku. Po necelom dni v kóme Lučanský zomrel v nemocnici. Ešte začiatkom decembra však v cele utrpel zranenie oka, podľa oficiálnych informácií si ho spôsobil sám.