Pohreb na dvakrát. Zosnulého generála Milana Lučanského († 51) už raz pochovali. 8. januára 2021 uložili truhlu s jeho telom do hrobu na cintoríne v tatranskej Štrbe, kde sa aj narodil a chodil do základnej školy.  Na pohreb vtedy prišli politici a mnoho bývalých i súčasných policajtov. Smútočný veniec poslala prezidentka Zuzana Čaputová i vtedajší premiér Igor Matovič.

Lučanský zomrel ako obvinený vo väzbe. Na druhý svet sa pobral z vlastnej vôle. 

Teraz, štyri a pol mesiaca po smútočnom obrade, previezla rodina Lučanského exhumované pozostatky do Martina, kde ho aj spopolnili.

Dnes by mala rodina vložiť jeho urnu do rodinného hrobu v Martine na Národnom cintoríne.

„Áno, pozostatky boli prevezené, telo bolo spopolnené, v hrobe je miesto na urnu a dnes by mala byť vložená,“ potvrdil informáciu Plus7dní zdroj blízky rodine Lučanských.

Telo Milana Lučanského previezli na cintorín v Martine.
Zdroj: MATEJ JANKOVIČ

Dve vôle

Aký bol dôvod na prevoz Lučanského pozostatkov z jedného hrobu do druhého?  "Lučanského mama si priala, aby bol pohreb v Štrbe s farárom, avšak generál si želal, aby bol po smrti spopolnený a umiestnený v Martine," vysvetlil náš zdroj.

O chystanom prevoze Lučanského pozostatkov zo Štrby do Martina právny zástupca Lučanských a europoslanec Miroslav Radačovský netušil. "Ja som teraz v Bruseli, o tomto vôbec nič neviem. Vo štvrtok sa vraciam, budem s rodinou Lučanského. Tak sa ich na to spýtam. Tiež ma zaujímajú dôvody, prečo sa tak rozhodli," zareagoval Radačovský pre PLUS 7 DNÍ.

Foto starého aj nového hrobu si pozrite  v GALÉRII>>

Spopolnenie pozostatkov Lučanského potvrdila aj hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová:  "Na základe našich informácií bol zosnulý spopolnený. Nájomca hrobu si splnil všetky náležitosti a povinnosti nájomcu hrobového miesta spojené s vkladom urny zosnulého do hrobového miesta."