Premiér Igor Matovič (OĽaNO) včera predstavil na tlačovej konferencii graf, na základe ktorého údajov pripísal 4300 zbytočných obetí a ekonomické škody v objeme jednej miliardy eur na vrub nenakúpeným antigénovým testom, a teda Richardovi Sulíkovi (SaS), ktorý ich mal ako minister hospodárstvo za úlohu obstarať.

Hlavne pokoj

Sulík reagoval na premiérovu kritiku na Facebooku statusom: „Hlavne pokoj.“ Pridal aj upravený obrázok zo známeho kresleného seriálu Simpsonovci, na ktorom Bart píše dookola na tabuľu vetu: „Nehnevám sa na Igora, to Slovensku nepomôže.“

Pod statusom sa rozbúrila diskusia. Viacerí v nej vyjadrovali Sulíkovi obdiv, s akým pokojom zvláda premiérove „psychovýlevy“. Iní mu nutnosť zverejňovať takéto memečko dali vyžrať.

„Začnite sa správať profesionálne už...treba dospieť, nechcem z mojich daní toto divadlo,“ odkázal Ivan. „Vaše roztržky stoja 1 mld mesačne. U mňa ste skončili celá vláda, nemá to absolútny zmysel ani pre vás a ani pre občanov,“ pridal názor Marek. „Vy by ste najviac pomohli Slovenku, keby ste zmizli z politiky,“ píše Andrej. „Trápne, aj jeho tlačovka a aj táto reakcia. Vtipné by bolo, keby k tomu príde 1x, ale toto je už trápne,“ napísal Peter.

„Igor sa správa jak malé decko, ale ty si jeden veľký populista, v tom má pravdu. Je ľahké hovoriť, čo chcú ľudia počuť, keď za to nenesiem žiadnu zodpovednosť však,“ kladie otázku Sulíkovi Tomáš. „Vám a Matovičovi dochádza vôbec ako sa musia cítiť pozostalí tých cca 4300 obetí? Asi nie…“ spýtala sa a rovno si aj odpovedala Martina.

Keď život človeka nie je Excel

Sulíkova reakcia nenechala Matovičov Facebook dlho bez odozvy. Istý Mišo vypracoval pre premiéra memečko toho istého obrázku, avšak s iným textom. Bart alias Sulík napísal podľa neho na tabuľu toto: „Pýtal som plán! Dali ho. Ústredný krízový štáb schválený. Vraj testy mám kúpiť, aby ľudia nemreli… ale mne sa výhovorky zachceli. Starí? Chorí? Bezbranní? Nevadí! Luxus v Dubaji! Kde chudáci signál nemali! …a nevinní ľudia pomreli.“

Matovič obrázok postol so statusom: „Keď život človeka nie je Excel.“ Sám si tým vypýtal širokú dišputu v komentároch. „Líder je zodpovedný za svojich podriadených, ak niečo nezvláda tak je to jeho chyba,“ napísala Soňa s tým, že by si to mali vyriešiť za zatvorenými dverami, lebo v konečnom dôsledku sa ani niet čím chváliť.

„A nestačilo už? Mne je jedno, či vám to poslal nejaký Mišo alebo je to vaša tvorba. Už len to, že to postujete je absolútne nehorázne. Denne tu umierajú desiatky ľudí a Vy si tu vymieňate trápne obrázky s Vaším koaličným partnerom? Vám to príde normálne? Mne teda ani náhodou. Včera ste sa nám priznali, že pod Vaším vedením (!) došlo k zbytočnej smrtí tisícov ľudí! Ako ste to mohli dopustiť? A idete vyvodiť zodpovednosť a podať trestné oznámenie? Človeka, ktorý je zodpovedný za toľko úmrtí sme tu mali naposledy za fašistického štátu,“ napísala tvrdú kritiku Lucia.

„Zdravím, pán premiér, bolo by možné komunikovať aj na úrovni najvyššieho reprezentanta tejto krajiny,“ adresoval otázku premiérovi Patrik. Viacerí prirovnali Matoviča so Sulíkom k malým deťom, ktorých roztržky ničomu nepomáhajú, akurát nahrávajú „SmeroHlasu“.

Slaboduché memečka

„Prosím Vás, len jedno mi povedzte, ozaj Vám nie je trápne? Keď má gazda na dvore bordel, nie je to chyba statku. Polovicu času sa tu správate ako autokrat a keď niečo neklapne, hľadáte vinníkov všade okolo. Keď ste boli v opozícií, za každé pochybenie ste žiadali hlavu ministra alebo premiéra. Zaujímavé, že Sulíkova dovolenka Vám kole oči, ale Hollého výnimku prechádzate mlčaním, pričom má obrovský dopad. Takú úroveň papalášizmu, akú Fico dosahoval roky, vy ste vymakali za pár mesiacov. Prečo Vás nebolo počuť, maximálne pošepky, pri Kollárových rozvozoch do lekární a spustených vlekoch? Jeho nepošlete kopať hroby? Čo ste robili v lete, že ste netestovali na hraniciach a netrasovali kontakty? Aha, pardon, riešili ste najpálčivejší problém Slovenska - potraty... Taká nádej tu bola po voľbách, a takto to dopadlo, premiér je aktívnejší na Facebooku ako vo vláde a doťahuje sa s ministrami trápnymi postami. Vidíte toto robiť opozíciu v takejto miere? Nie? Veď vlastne nemusia, stačí, keď si sadnú a budú čakať, robíte im dobrú službu,“ nedávala si servtíku pred ústa Ivana. Milan označil premiéra za „infantilného pubertiaka“, ktorý sa správa ako „stand up komik“.

FOTO postov Sulíka a Matoviča v GALÉRII

„Milí Richar Sulík a Igot Matovič, vytváranie slaboduchých memečiek na internete je moja práca. Alebo práca ľudí zo Zomri a niekoľkých ďalších. Vaša práca je riadenie krajiny. Zaiste aj vy dokážete vnímať, že ide o dve absolútne odlišné a nijako sa neprekrývajúce poslania,“ reagovala na spor našich štátnikov satirická stránka na Facebooku Cynická obluda.