Prezidentka Zuzana Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová očakáva, že sa prípad policajného exprezidenta Milana Lučanského vyšetrí. „Prezidentke je to úprimne ľúto a súcití s rodinou pána Lučanského. Očakáva, že sa celá vec vyšetrí a objasní,“ povedal jej hovorca Martin Strižinec. 

Na snímke je Zuzana Čaputová prezident Slovenskej Republiky.
Zdroj: MIROSLAV MIKLAS

Smer-SD

"Smrť generála Milana Lučanského je zavŕšením tragickej etapy slovenských dejín, kde prezumpcia neviny bola považovaná za prežitok a väzobné stíhanie rozšíreným a vládou legitimizovaným nástrojom mučenia. K tomuto prípadu sa osobne vyjadrí aj predseda strany Robert Fico. Už v tomto okamihu je ale strana SMER - SD presvedčená, že za túto tragédiu nesie plnú zodpovednosť I. Matovič, ktorý spolu s politicky angažovanými dozorovými prokurátormi organizuje zneužívanie trestného práva na boj s opozíciou."

Na snímke v popredí predseda strany SMER - SD Robert Fico, v pozadí bývalý minister financií SR Ladislav Kamenický prichádzajú do budovy Finančného riaditeľstva SR na stretnutie s prezidentkou Finančnej správy Danielou Klučkovou, 23. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Zdroj: Pavol Zachar

Veronika Remišová

"Milan Lučanský je podľa informácií z médií vo veľmi vážnom stave a je mi to úprimne ľúto. Hovorila som o tom s ministerkou  spravodlivosti Máriou Kolíkovou a celá situácia bude riadne  vyšetrená. Je dôležité, aby verejnosť dostala odpovede na všetky relevantné  otázky. Niektorí politici sa však neštítia ťahať do tejto smutnej udalosti politiku a zneužívať takto ľudské nešťastie. Pán Lučanský nebol vo väzbe z vôle vlády, bol vo väzbe na základe riadneho rozhodnutia súdu a na návrh vyšetrovateľov, ktorým už od roku 2019  šéfuje nominant práve pána Lučanského. Vždy nám veľmi záležalo, aby mala polícia voľné ruky a mala čo najväčšiu nezávislosť od politiky. Z tejto smutnej udalosti môžu mať osoh akurát ľudia, ktorí sa mohli báť jeho svedectva."

Veronika Remišová
Zdroj: TASR -Jaroslav Novák

Hlas-SD

"Strana HLAS - sociálna demokracia je šokovaná prípadom Milana Lučanského a pevne verí, že sa jeho život podarí zachrániť. Generál Lučanský odviedol počas svojho profesionálneho života množstvo kvalitnej práce, ktorú zavŕšil na poste prezidenta Policajného zboru. Pod jeho vedením dosiahla polícia množstvo úspechov, vrátane odhalenia a zdržania vrahov novinára a jeho priateľky. Tragický krok generála Lúčanského vnímame ako jeden z dôsledkov atmosféry na Slovensku, kde sa preteky v zatýkaní stali predmetom politického boja. Prezumpcia neviny sa úplne stratila, obvinené osoby sú automaticky označované na zločincov a väzba sa namiesto preventívneho stala trestným opatrením. V takejto atmosfére porušovania práva oveľa ťažšie nesú svoj údel obvinení, ktorí sú presvedčení o svojej nevine."

Na snímke novozvolený predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini prichádza na tlačovú konferenciu na tému – Výsledky ustanovujúceho snemu strany Hlas-sociálna demokracia 28. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR
Zdroj: TASR

Boris Kollár

"Táto informácia ma ľudsky veľmi mrzí a je mi ľúto, že k niečomu takému vôbec došlo. Zároveň, ale musíme počkať na oficiálne informácie a prešetrenie celej situácie. V tejto chvíli vyjadrujem podporu rodine p. Lučanského a verím, že sa ho podarí zachrániť. Nemám aktuálne a overeneéinformácie o jeho zdravotnom stave"

Šéf parlamentu Boris Kollár prehovoril o kauze návštev v nemocnici.
Zdroj: facebook/ Boris Kollár