Luxusné Bentley

Písal sa 2. júl 2017 a na parkovisko pred známu bratislavskú reštauráciu dofrčalo fáro, ktoré nešlo prehliadnuť. Nablýskané biele Bentley, z ktorého pyšne vystúpil podnikateľ Marián Kočner. A niet sa čo čudovať. Auto, na ktorom prišiel komusi vyplácať nemalú finančnú hotovosť, bolo podľa dostupných údajov na Slovensku registrované len niekoľko dní. Išlo v tom čase o najluxusnejšie a najrýchlejšie vozidlo značky Bentley Continental Supersports. Jeho výroba bola spustená len začiatkom roka 2017, nuž a Marián Kočner sa o niekoľko mesiacov neskôr mohol pochváliť jedným z týchto exemplárov, ktorého cena sa pohybovala na úrovni 260-tisíc eur.

Lahôdka na trhu

Že išlo o skutočnú automobilovú lahôdku potvrdzovali vtedy aj motoristickí novinári, ktorí o najnovšom Bentley Continental Supersports písali ako o labutej piesni aktuálnej generácie tejto značky. ,,Nové Bentley Continental Supersports posúva fenomenálny výkon, ovládateľnosť a rýchlosť vozov prvej generácie na novou úroveň….“ opisovali začiatkom roka 2017 automobiloví novinári.

Maximálna rýchlosť vozidla dosahuje 336 km/h, pričom zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy robilo z vtedy nového modelu Continental Supersports najrýchlejší a najvýkonnejší luxusný štvormiestny automobil. No a v palubnej doske auta, za cenu ktorého by sa dal aj v hlavnom meste kúpiť veľmi slušný 4-izbový byt, viezol Marián Kočner len tak 50-tisíc eur v hotovosti, z ktorých zhruba tretinu vraj v lete 2017 vyplácal stále ešte neznámej osobe.

Mohlo by vás zaujímať: