Tip na článok

„Luxusné“ pojednávanie: Na súde sa objavila bunda milionára Hoffmana od Gucciho i louboutinky Silvie Kucherenko

Proces so Sergejom Kucherenkom (48) obžalovaným zo zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku pokračuje. Podnikateľovi ukrajinského pôvodu hrozí desať až pätnásť rokov za mrežami.

Galéria k článku (7 fotografií )
Finančný žralok Mário Hoffman vypovedal v prospech Kucherenka.
Sergejovi Kucherenkovi hrozí až pätnásťročné väzeni.
Silvia Kucherenko môže za mrežami manžela navštíviť len raz za mesiac.

V dobrom i v zlom, ale stále štýlovo

Od zatknutia vo Viedni je Kucherenko stíhaný vo väzbe, takže jeho manželka, známa ako modelka s najväčšími perami na Slovensku, sa s ním môže stretnúť iba raz za mesiac. Pojednávania na súde sú pre ňu vítanou príležitosťou, ako manželovi aspoň zobďaleč zamávať.

Tentokrát prišla Silvia do pojednávacej sály zahalená do koženej bundičky lemovanej atraktívnou kožušinou, v úzkych čiernych nohaviciach zvýrazňujúcich jej superštíhle nohy a v čierno - leopardích topánkach s ikonickou červenou podrážkou od Christiana Louboutina, aké zbožňovala aj seriálová Carrie zo Sexu v meste.

Tvrdá ponuka

Súdny senát predvolal ako svedka v procese milionára Mária Hoffmana (48), ešte donedávna patriaceho do skupiny J&T. Hoffman sa v súčasnosti považuje za bankára a aj jeho výpoveď sa týkala jeho aktivít z pozície predsedu dozornej rady Poštovej banky.

Práve tejto banke nesplatila úver vo výške 3,5 milióna eur firma, ktorej konateľom bol Kucherenko a tým sa dostala do existenčných problémov. Spôsob, ako sa z týchto problémov vysekať, hľadal Kucherenko cez Hoffmana.

Bankár na súde potvrdil, že sa s Kucherenkom poznal zo spoločenských podujatí. Kvôli problémom s úverom sa stretol s ním i s majiteľom firmy, ruským boháčom Vozyakovom a obaja muži boli oboznámení s riešením umožňujúcim ešte dvojročný odklad splácania úveru. Treba povedať, že išlo o veľmi tvrdé, poriadne predražené riešenie a že súhlas s ním podpísal Kucherenko.

Niekto klame

Pre PLUS 7 DNÍ Hoffman v bunde od Gucciho povedal: „Kucherenka súdia za to, že konal bez vedomia majiteľa firmy. Pokiaľ viem, tak Kucherenko robil len to, čo Vozyakov chcel.“

Keďže Vozyakov tvrdí, že Kucherenko konal za jeho chrbtom, musí súd vyhodnotiť, kto z nich hovorí pravdu. Ak vyjde ako klamár Kucherenko, Hoffman bude na tom veľmi podobne.

VIDEO Plus 7 Dní