Narodil sa v Hlohovci pred sedemdesiatimi rokmi ako Jožko Marhuľa, no kvôli podnikaniu si po roku 1989 zmenil meno na Majský. Vyštudoval právo a ekonómiu a prvé tisíce zarobil ešte za socializmu na predaji počítačov pašovaných z Číny.

Ďalšie milióny sa už len tak hrnuli a postupom času sa z neho stal jeden z najbohatších Slovákov a prvých korunových miliardárov v krajine. „Sú veci, ktoré sa za peniaze kúpiť nedajú. Iba za väčšie peniaze,“ zafilozofoval si v 90. rokoch v televízii chlapík, ktorý sa stal synonymom slova veľkopodnikateľ. Ako správny boháč typu „slama mu trčí z topánok“ sebe a svojej rodine doprial všetok luxus, ktorý videl v západniarskych kinohitoch. Čo všetko to bolo?

Majského rozľahlý ranč v Obyciach. Foto: Archív

Poľovačky v Afrike

Vášnivý lovec bol pravidelným návštevníkom nielen slovenských revírov - viaceré aj sám vlastnil - rád si vyrazil aj do zahraničia. Napríklad v roku 2002 sa pochválil, že so synmi Erikom a Jozefom vycestoval na tri týždne do Afriky na slony. Nebolo to po prvý raz, do africkej savany cestoval pravidelne.

Samozrejme, nešlo o žiadnu lacnú zábavu. Za jediný výstrel na leva sa v tých časoch platilo 200-tisíc korún, gepard bol o polovicu lacnejší, leopard vyšiel na 120-tisíc. Najdrahší bol slon - dvojtýždňová poľovačka so sprievodcom stála aj viac ako milión. Mimochodom, ako raz povedal, jeho najcennejšou trofejou aj tak bola blonďatá exposlankyňa Diana Dubovská, jeho bývalá manželka.

Foto: Archív

Divoké šelmy v Obyciach

V Obyciach neďaleko Zlatých Moraviec si Jozef Majský vybudoval rozľahlý ranč. Stavalo sa, pravdaže, bez potrebných povolení. A povolenia nemal Majský ani na divoké šelmy, ktoré tam choval. Podobne ako kedysi bos Černák, aj pán veľkopodnikateľ zatvoril do klietok tigre, levy aj medveďa. No na rozdiel od mafiána, staral sa o svoje šelmy mizerne.

Foto: Archív

Zámoček pod Slavínom

Vilu, ktorá pripomína gýčový zámoček, obýva Majského najstarší syn Jozef s manželkou Dankou. Postavil mu ju otecko koncom deväťdesiatych rokov.

Foto: Archív

Luxusná chata v Tatrách

Móryho vilu neďaleko Štrbského Plesa kúpil Majský synovi Erikovi. Pokojne by sa dala označiť za kultúrnu pamiatku, keďže ju ešte v roku 1905 nechal postaviť banskobystrický architekt Karol Móry. V roku 1996 za ňu nový majiteľ zaplatil 2,5 milióna korún. Mimochodom, Majskí ju kúpili od firmy Milana Reichela, známeho popradského mafiána. Práve v blízkosti Móryho vily sa najnovšie Majskí chystajú vybudovať heliport - aby sa do Tatier nemuseli terigať autom. Čo na tom, že ide o chránenú oblasť?

Podrobnosti o tomto výstrelku sa dočítate v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ