Prípad sa odohral dvadsiateho prvého novembra 2004, keď sa v bratislavskom bare pobili dvaja dlhoroční kamaráti Peter Kleman a Karol Patasy mladší. Toho v tom čase považovali za pravú ruku mafiánskeho bosa Juraja Piťa Ondrejčáka.

MAFIÁNSKA POPRAVA: Piťovec ukázal prstom na Patasyho mladšieho

Grami, ako prezývali Petra Klemana, mal zas podľa niektorých zdrojov blízko ku gangu takáčovcov. V tento chladný deň Grami prchkého, ale o poznanie menšieho a slabšieho Patasyho v bare, ktorý kontroloval jeho otec, známa postava bratislavského podsvetia Karol Patasy starší, prefackal.

MAFIÁNSKA POPRAVA: Piťovec ukázal prstom na Patasyho mladšieho

Po roztržke Grami z podniku odišiel a o pár minút neskôr ho už našiel náhodný okoloidúci dobodaného na ulici. Vrah mu do tela zasadil tri rany, ktoré nemal šancu prežiť. V súdnom procese, ktorý v minulosti vraždu riešil bol obžalovaný vysokopostavený člen gangu piťovcov Karol Patasy mladší. Potom, ako hodil vraždu Gremiho na svojho otca a súd nenašiel iné dôkazy, ktoré by ho z vraždy usvedčovali, Patasyho súd spod obžaloby oslobodil.

MAFIÁNSKA POPRAVA: Piťovec ukázal prstom na Patasyho mladšieho

Patasy v Pataši

Karol Patasy dnes žije s rodinou v dedine na juhu Slovenska s názvom Pataš. Čo ho určite nepoteší, je výpoveď bývalého kumpána z gangu Jána Novosádka. Práve jeho svedectvo môže znamenať pre Patasyho dlhoročný pobyt za mrežami. Novosádek bol totiž podľa vlastnej výpovede v osudnú noc dvadsiateho prvého novembra 2004 v bare Boston biliard. Jeho slová znamenajú v prípade vraždy Gramiho absolútny zvrat. Podľa Novosádka Patasy hodil vraždu Gramiho na svojho mŕtveho otca, aby sa vyhol trestu.

MAFIÁNSKA POPRAVA: Piťovec ukázal prstom na Patasyho mladšieho

Novosádek totiž celú vraždu, podľa vlastných slov, videl. Patasy bol vraj v osudnú noc sfetovaný a opitý. Po bitke s Petrom Klemanom, preývaným Grami, vraj Kleman z baru normálne odišiel. Patasy, ktorý sa cítil ponížený, potom utekal do kuchyne, kde zobral nôž a vybehol na ulicu za Klemanom. O poznanie väčšiemu Gramimu podľa Novosádka zasadil tri rany nožom. Novosádek bol podľa vlastných slov priamym svedkom tejto brutálnej vraždy.

MAFIÁNSKA POPRAVA: Piťovec ukázal prstom na Patasyho mladšieho

Dôjde naňho?

Podľa viacerých zdrojov z bratislavského podsvetia nie je vylúčené, že Patasyho otec, ktorý tiež patril do gangu Juraja Piťa Ondrejčáka, zomrel práve pre vraždu, ktorú má podľa svedka na rováši jeho syn. Karola Patasyho staršieho zastrelili necelé dva mesiace po likvidácii Gramiho. Vražda sa stala 12. januára 2005 pred vchodom do obytného domu na Krásnohorskej ulici v Bratislave. Strelec zasiahol svoju obeť piatimi ranami zo samopalu do krku a hrudníka. Patasyho poprava mala byť odvetou za vraždu Gramiho, ktorý mal blízko k skupine takáčovcov.

MAFIÁNSKA POPRAVA: Piťovec ukázal prstom na Patasyho mladšieho

Piťovci a takáčovci totiž práve v tom čase viedli medzi sebou vojnu, ktorá si vyžiadala viacero mŕtvych. Spravodlivosť však Karola Patasyho zrejme napokon predsa len dobehne. Okresný súd Bratislava I sa totiž už o pár dní bude na základe nových informácií zaoberať obnovou konania v prípade vraždy Gramiho, z ktorej Karola Patasyho v minulosti v plnom rozsahu oslobodili.