Keď v prvej polovici roku 2016 policajti v obci Čótfa vyhrabali telá štyroch zavraždených mužov, majiteľ pozemku s objavenými mŕtvolami Lehel H., alias Hrobár, si z toho ťažkú hlavu nerobil. Naopak, mnohých udivovalo, že napriek tomu, že sa mŕtvoly našli na jeho pozemku, nič sa mu nestalo a beztrestne si užíval slobodný život. Nič sa na tom nezmenilo, ani keď sa verejne prihlásil a priznal k vražde vtedajšieho šéfa dunajskostredského podsvetia Ľudovíta Sátora. Svoju „istotu“ beztrestnosti zaklincoval rozhovorom pre slovensko-maďarský spravodajský portál parameter.sk v auguste 2016, kde sa síce k tomu, že Sátora zastrelil, priznal, ale s tým, že „vlastne som ani nemal dôvod, aby som to urobil. Aj v tomto prípade som sa dostal do situácie, že som nemal na výber“. Lehel zašiel vo svojej bohorovnosti až tak ďaleko, že dal trestné oznámenia na médiá, ktoré o mŕtvolách na jeho pozemku vtedy písali. Polícia v prípade spomínaných štyroch vrážd obvinila štyroch mužov - Krisztiána K., Františka Z., Zsolta N., alias Čontyho, a Juraja B.

Nové mŕtvoly

Mal to byť práve posledný menovaný, Juraj B. , ktorý prehovoril a vďaka ktorému polícia v týchto dňoch nové telá zakopané v zemi objavila. Hoci sa o ich identite veľa špekulovalo a hovorilo sa o tom, že ide o tzv. biele kone, ukázalo sa, že jedno telo zrejme patrí Bélovi Écsimu, obávanému členovi dunajskostredského gangu pápayovcov. Jeho telo ležalo v zemi zasypané viac ako pätnásť rokoch zabalené v igelite a zviazané lepiacou páskou. Komu patrilo druhé telo, zatiaľ nie je známe.

Mafiánsky cintorín pre nepohodlných

Brutálne vraždy rôznych mafiánskych gangov vyvrcholili vyvraždením pápayovcov v marci 1999 v neslávne známom bare Fontána v Dunajskej Strede. Krvavú popravu desiatich členov konkurenčnej skupiny pápayovcov si mal objednať práve šéf sátorovcov a zakladateľ gangu Ľudovít Sátor. Jedným z obžalovaných z vyvraždenia desiatich vtedajších členov miestneho podsvetia bol Andrej Reisz, zvaný Andorka. Z jeho vraždy obvinili Kristiána K., spolu so Sátorom a Lehelom sa dohodli, že ho zavraždia. Stalo sa to v novembri 2006 na pozemku v Čótfe, Kristián s Lehelom potom Reiszovo telo rozporciovali na viacero častí, pomleli ich v mlynčeku na mäso a pozostatky vysypali do Malého Dunaja. Niektoré časti tela zakopali na Lehelovom pozemku. Keď polícia spomínaný pozemok prehľadávala, našla v ňom zakopané dve neznáme telá aj pozostatky bratov Reiszovcov, nezvestných od septembra 2008. Šátorovci používali areál bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede ako mafiánsky cintorín pre nepohodlných. Svoje obete mali členovia gangu podľa obvinení najprv rozkúskovať a následne mlieť mlynčekom na mäso a zalievať chemikáliou Savo. Mŕtvych na pozemku u Hrobára však údajne by malo byť údajne oveľa viac. Hovorí sa o tom, že by v zemi malo byť zahrabaných tridsať až štyridsať ľudí. Strašidelná predstava.

Domáce násilie

Lehel H.,prezývaný Hrobár, však napokon na násilie predsa len doplatil. Spolu so synom sa ocitli vo väzbe po tom, čo v prvú marcovú nedeľu takmer na smrť zmlátili Lehelovu tretiu manželku Ivetu (42), s ktorou žili v jednej domácnosti. Tá skončila v nemocnici na jiske s pomliaždeným hrudníkom, so zlámanými rebrami a s poškodenými pľúcami. Zbitú manželku vraj Lehel hodil do klietky s jeho domácim miláčikom, levicou Simbou. Neskôr dobitú a zakrvavenú Ivetu ktosi vyhodil z auta pri rodinnom dome jej rodičov v neďalekých Kútnikoch, odtiaľ ju záchranári okamžite previezli do nemocnice. V tom momente jeho beztrestnosť definitívne skončila a spolu s ostatnými v súčasnosti čelí obvineniam za všetky skutky, v ktorých bolo proti nemu dočasne odložené vznesenie obvinenia vo veci týkajúcej sa zločineckej skupiny takzvaných sátorovcov.

Kto bol mafián Béla Écsi,ktorého telo polícia v týchto dňoch vykopala pri Dunajskej Strede, prečo vzbudzoval strach, sa dočítate v ďalšom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Levica Simba: Útok na manželku dostal Lehela H. za mreže.
Levica Simba: Útok na manželku dostal Lehela H. za mreže.
Zdroj: plus7dni
Lehel H. bol donedávna v pozícii spolupracujúceho obvineného. Dnes je všetko inak.
Lehel H. bol donedávna v pozícii spolupracujúceho obvineného. Dnes je všetko inak.
Zdroj: parameter.sk

Prečítajte si tiež: